Szkoły i przedszkola stawiają na zdrowy catering

Szkoły i przedszkola stawiają na zdrowy catering

Stołówki szkolne i przedszkolne coraz częściej są zamykane. Zamiast nich pojawiają się usługi cateringowe. Taka zamiana często wzbudza wiele wątpliwości wśród rodziców. Czy słusznie?

Kiedyś w większości szkół oraz przedszkoli działały stołówki. Na miejscu przygotowywano każdego dnia posiłki – nie tylko obiady. Jednak teraz stołówki spotykane są coraz rzadziej. Wynika to między innymi z faktu, że przestały one spełniać normy, a samorządy nie miały pieniędzy na ich wyremontowanie. Rosły też koszty związane z ich utrzymaniem.

 

Wobec tego coraz więcej szkół i przedszkoli decyduje się na korzystanie z usług cateringowych. Catering wielu rodzicom nie kojarzy się jednak zbyt dobrze. Zwykle posiłki oferowane przez firmy cateringowe są uznawane za niezbyt dobre, zimne, niskiej jakości. W rzeczywistości jednak jest zupełnie inaczej.

 

Oczywiście, warto od razu zaznaczyć, że catering zarówno może być dobry, jak i zły. Zdarzają się firmy, które nie przykładają dużego nacisku do jakości oferowanych posiłków. Jednak z drugiej strony do wyboru są też firmy, których specjalnością jest catering dla dzieci Warszawa jest jednym z wielu miast, w których placówki edukacyjne korzystają z takiego rozwiązania.

 

Firmy cateringowe zajmujące się cateringiem dziecięcym są skoncentrowane na serwowaniu dań tworzonych z myślą o najmłodszych. Zatrudniają dietetyków posiadających doświadczenie w żywieniu najmłodszych, współpracują z licznymi dostawcami oferującymi świeże i zdrowe produkty, podążają też za trendami w dietetyce, aby oferować najmłodszym posiłki pyszne, zdrowe i zbilansowane.

 

Co więcej, zdrowy catering wcale nie jest także związany z wysokimi kosztami – opłaty związane z żywieniem dla rodzica są wtedy podobne jak w przypadku opłat ponoszonych w stołówkach. To powoduje, że catering dziecięcy dla przedszkoli i dla szkół staje się coraz popularniejszym rozwiązaniem w wielu miastach w kraju.

 

Więcej informacji dotyczących usług cateringowych dla najmłodszych można znaleźć na stronach internetowych firm.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij