Wychowujemy dzieci bez krzyku
Wychowanie dziecka to bardzo ciężkie zajęcie i zazwyczaj tego typu obowiązek spada na rodziców malucha, którzy muszą wykazać się przede wszystkim cierpliwością i odpowiednią wiedzą dydaktyczną. Jeśli chcemy wychować dziecko na dobrą osobę, to nie możemy na nie krzyczeć.
Jeśli podnosimy głos w stosunku do dziecka to mamy poważny problem, ponieważ popełniamy w ten sposób jeden z najczęstszych błędów wychowawczych, ponieważ krzyk tak naprawdę niczego dziecka nie nauczy. Co więcej, dziecko uzna tego typu sygnał za negatywny i będzie coraz bardziej się buntowało. W ten sposób nie ma mowy o takim wychowywaniu, ponieważ rodzic nie osiągnie zakładanego celu.
Dyscyplina u dziecka
Lepiej stosować odpowiednio przemyślaną dyscyplinę i próbować dziecko nauczyć posłuszeństwa, ale za pomocą dobrych metod wychowawczych. Dzieci powinny znać granicę i zasady, których nie wolno im łamać. Musimy dziecka nauczyć odpowiedzialności i honoru, dzięki czemu słowo raz dane, nie zostanie przez dziecko złamane. W ten sposób rzeczywiście jesteśmy w stanie takiego malucha poprowadzić przez życie, ale co najważniejsze o wiele łatwiej jest go wychować. Na pewno krzyczące dziecko, to poważny problem i wyzwanie, dla każdego rodzica, ale musimy umieć sobie radzić w takich sytuacjach. Przede wszystkim rodzic musi być wyrozumiały w stosunku do dziecka, tylko na takim gruncie można budować pozytywne relacje.
Nauka przyniesie skutek
Karanie dziecka nie ma sensu, ponieważ kary niczego nie uczą, tylko nastawiają dziecko bardziej, przeciw własnym rodzicom, co prowadzi, do braku wychowania i późniejszych problemów, gdy dziecko osiągnie wiek młodzieżowy. Pamiętajmy też, że nie możemy patrzeć przez palce na to, jak dziecko niszczy pokój czy zabawki rozstawione w całym pomieszczeniu. Maluch powinien już od najmłodszych lat poznawać granicę dobra i zła, dzięki czemu łatwiej jest wychować takie dziecko, jeśli potrafi rozróżnić dobrze wykonaną czynność, od tej złej. W ten sposób jesteśmy w stanie jako rodzice, pozbyć się największych wad naszych dzieci i wprowadzić u nich samodyscyplinę. Zapamiętajmy jednak, że to dziecko samo musi zrozumieć, że robi coś niewłaściwe, tylko wtedy nauka dobrych nawyków, jest możliwa do realizacji. Dziecko musi się czuć kochane. Nie możemy odrzucać naszego malucha i zajmować się codziennymi sprawami, jeśli mamy dziecko, to musimy być za nie odpowiedzialni, bo taka jest rola każdego rodzica. Tylko jeśli sami zechcemy, możemy wpoić naszemu dziecku wszystkie najważniejsze zasady, którymi będzie się kierowało w późniejszym życiu.
Kontakt z rodzicem jest ważny
Rodzic, musi być zapamiętany przez dziecko jako przyjaciel, a nie kat, który wymyślał różnego rodzaju kary i stosował krzyk, jako formę wychowawczą. To po prostu nie działa i musimy zdać sobie z tego sprawę. Jeśli ograniczymy dziecko swobodę i wolność, to na pewno maluch nastawi się przeciwko nam i z czasem stanie się coraz bardziej uciążliwy. Niestety, ale błędy wychowawcze, potrafią się bardzo szybko zemścić na rodzicu, dlatego tym bardziej trzeba mieć świadomość, jak należy wychować dziecko. Jeśli nie potrafimy zbudować dobrej relacji z naszym dzieckiem, to oznacza, że nie radzimy sobie w nowej roli i po prostu nie mamy kontroli nad własnym dzieckiem. W takich sytuacjach musimy po prostu szukać pomocy u psychologa, ponieważ sami na pewno nie będziemy w stanie poskromić naszego malucha. Musimy więc bardzo rozsądnie stosować pewne działania, tak aby nie zniechęcić dziecka, a jednocześnie przekonać go, że rodzice są w stanie wszystko zrozumieć.