meble młodzieżowe

Aranżacja pokoju nastolatka w industrialnym stylu – o czym musisz pamiętać?

Bez wątpienia styl industrialny w aranżacji wnętrz można uznać za ponadczasowy. Wykorzystuje się tu bowiem materiały, które są uniwersalne niezależnie od zmieniających się mód, czyli drewno bądź jego dobrej jakości imitację, a także metal, beton czy cegłę. Zatem świetnie sprawdzi się do pokoju nastolatka. Dzięki temu jest szansa, że nie powie, że jego pokój jest już passe, czy raczej obciachowy. Zatem o czym warto pamiętać urządzając „królestwo” dorastającego młodego człowieka?

Po pierwsze: wybierzcie wspólnie ponadczasowe wykończenie ścian i podłóg, które zniesie częstą reorganizację czy zmianę dekoracji wnętrza meble młodzieżowe

Młody człowiek często zmienia zdanie, poglądy, zainteresowania – taki przywilej albo dla rodziców utrapienie okresu dorastania. Dlatego wybierając materiały wykończeniowe na ściany i podłogi, warto wybrać trwałe, wytrzymałe. Podłogi powinny przetrwać reorganizacje w pokoju, przenoszenie mebli, czy też jeżdżenie na krześle z kółkami po pokoju. Szczególnie wytarta podłoga może być w strefie nauki i rozrywki, gdzie stoi biurko z komputerem i fotel biurowy. Dlatego warto do pokoju zamiast parkietu wybrać panele winylowe, które są odporne na przetarcia, zarysowania, a dodatkowo mogą imitować zarówno powierzchnię drewna, jak i betonu, zatem będą idealne do aranżacji industrialnej. Ponadto dobrze sprawdzi się także podłoga korkowa. Ten materiał można wykorzystać także na ściany, ponieważ stanowi doskonałą izolację termiczną i akustyczną. Ponadto na ścianie może znaleźć się beton dekoracyjny czy też płytki ceglane. Oczywiście mimo wytrzymałości tego rodzaju wykończenia warto postawić na rozwiązania, które będą zapobiegać zarysowaniom czy np. wielu dziurom w ścianach. Zamiłowanie do plakatów czy grafik może być z powodzeniem realizowane, jednak trzeba postawić na taśmę montażową, zamiast kolejnych wywierconych dziur na gwoździe. Z kolei podłogę przed zarysowaniem ochroni nieco fotel na kółkach kauczukowych, które nie pozostawiają takich śladów jak te z tworzywa sztucznego.

Po drugie: zwróć uwagę na funkcjonalne meble młodzieżowe, trwałe i komfortowe

Oczywiście w pokoju nastolatka w stylu industrialnym nie może zabraknąć modnej meblościanki. Zamiast jednak wybierać drogie, a przy tym ciężkie meble drewniane, warto zdecydować się na dobrej jakości imitację z płyty meblowej laminowanej. Tutaj można postawić też na jednolite barwy, np. kontrastowe połączenie bieli i szarości. Świetnie sprawdzą się meble młodzieżowe posadowione na metalowym stelażu, albo wyposażone w uchwyty metalowe bądź też imitujące metal. Kwestie komfortu są także istotne, dlatego poszczególne moduły powinny być wyposażone w wytrzymałe prowadnice kulkowe, a także system cichego domykania. Trzaski drzwiczkami odejdą w niepamięć, w końcu swoją frustrację nastolatek może wyładować w inny sposób…np. Instalując w pokoju piłkę bokserską. Ciekawie będą się prezentować asymetryczne półki, które wprowadzą urozmaicenie i nietuzinkowy charakter.

Po trzecie: zainwestuj w ramy i antyramy zamiast naklejek ściennych

Kiedyś modne były naklejki ścienne. Obecnie jednak to rozwiązanie nie jest już najbardziej popularne, zwłaszcza, że z czasem naklejka może się przecierać i prezentować nieestetycznie, ponadto zmiana aranżacji wnętrza w tym przypadku jest pracochłonna. Znacznie lepiej postawić na ramy i antyramy powieszone na wspomnianej taśmie montażowej wyposażone w zdjęcia, a także grafiki czy plakaty. W końcu ich zawartość można wymieniać bez problemów i bez szkody dla wyglądu ściany.

Po czwarte: zaplanuj rozmieszczenie wszystkich stref, aby zachować ergonomię godną industrialnej przestrzeni

Niewątpliwie przestrzeń w poprzemysłowym stylu musi być dobrze zorganizowana, jak swoisty magazyn czy hala produkcyjna do których nawiązuje aranżacja. Dlatego nie ma tu miejsca na przypadkowość. Strefa snu, nauki czy rozrywki powinny być wyraźnie od siebie oddzielone, a jednocześnie muszą być zachowane ciągli komunikacyjne. Prościej mówiąc wszystko musi być ustawione w taki sposób, aby po pokoju można było się swobodnie poruszać bez obijania się o meble, kanty blatów czy wystające uchwyty. Czasem powierzchnia jest niewielka, ale przecież zawsze zamiast dużego regału można postawić na półki wiszące, które nie zajmą dodatkowej przestrzeni.

Wybór stylu industrialnego jest bardzo dobry do pokoju nastolatka. Trzeba oczywiście zawsze pamiętać, że to dorastające dziecko powinno mieć ostatnie zdanie w kwestii designu. Jednak ponadczasowe meble młodzieżowe na pewno sprawią, że porozumienie zostanie szybko osiągnięte.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij