Czy weganizm jest dobry dla dziecka

Jeszcze niedawno zwolennicy zdrowego jedzenia pozbawionego mięsa czyli wegetarianizmu uważani byli za osoby niezrównoważone i dziwne. Dzisiaj tego typu poglądy nie budzą już tylu emocji. Szacuje się, że w Polsce jest ponad 1 200 000 wegetarian i liczba ta jest coraz większa.

Ogromną grupę stanowią ludzie, dla których wegetarianizm to znacznie więcej niż tylko zwykły styl życia, to podstawa pewnej filozofii, którą po prostu wyznają. Nie ma w tym nic złego, po prostu ludzie się od siebie skrajnie różnią i weganie z pewnością wyróżniają się na tle innych ludzi. Można zauważyć, że weganie mają inny system moralny, oraz sami układają sobie jadłospisy.

Takie podejście do życia

Taki styl życia z pewnością ma swoich zwolenników jak i przeciwników, tak więc nie należy się zastanawiać w tym przypadku, która strona ma rację. Weganizm objawia się zawsze w ten sposób sposób, jest to całkowita eliminacja mięsa, niezależnie od jego rodzaju. Nie ma tak naprawdę jednego ustalonego profilu weganina, ponieważ jakby nie patrzeć, tego typu forma ograniczenia jedzenia, występuje w kilku różnych wersjach. To na pewno ma znaczenie i nic dziwnego, że wielu ludzi, stara się uzupełnić własne menu, na swój sposób. Oczywiście rodzice są w stanie zrobić wszystko, aby nauczyć swoje dziecko, podobnych zasad. Pamiętajmy jednak, aby nie popełnić poważnego błędu, ponieważ mięso, nie powinno być wyeliminowane w pierwszych latach życia dziecka.

Samodzielna decyzja

Tak naprawdę to dziecko, powinno mieć wybór czy chce świadomie stać się weganinem, czy też zostać przy spożywaniu mięsa. Rodzice dziecka muszą mieć tu na uwadze, przede wszystkim dobro swojego dziecka, a nie własny interes. Należy mieć świadomość, że mięso mimo wszystko jest pełne różnego rodzaju witamin, których potrzebuje dziecko, zwłaszcza w pierwszych latach swojego życia. Nie można więc w żaden sposób pozbawić malucha tych witamin, czy też szukać mu na siłę zamiennika. Mięso pomimo wszystko ma w sobie wiele ważnych zalet, dlatego małe dzieci powinny spożywać mięso. Nic chodzi tu o duże iloci, ale w diecie dziecka powinna się znaleźć przynajmniej śladowa ilość mięsa.

Dlaczego wege?

Warto jednak namawiać dziecko do przejścia na wegetarianizm. Warto zauważyć, że w diecie typowo wegańskiej największą zaletą jest duże spożycie witaminy B12. Trzeba przyznać, że jest ona zawarta nie tylko w jedzeniu, ale i w różnego rodzaju suplementach, które w tym wypadku warto spożywać, dla zachowania pełni zdrowia. Oczywiście należy na sam początek powoli rezygnować z jedzenia mięsa, by po czasie przejść na Wegę. nie można w żadnym wypadku robić tego w gwałtowny sposób, ponieważ może zakończyć się to problemami zdrowotnymi dla dziecka. Zmiany muszą następować stopniowo, dzięki czemu odrzucenie mięsa nie stanie się w żaden sposób niebezpieczne dla życia dziecka. Jeśli już dziecko przyzwyczai się do bycia wegetarianinem, to na pewno będzie mogło bezpiecznie radzić sobie z jedzeniem rzeczy pozbawionych mięsa. Pamiętajmy dopóki dziecko jest małe, nie powinniśmy podejmować tej decyzji za niego, to bardzo ważne.

1 comment

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij