Dzieci w chustach

Dzisiaj rozsądne mamy korzystają z ciekawych rozwiązań, które pozwalają, na przenoszenie dziecka. Trzeba przyznać, że chusta sprawdza się idealnie w każdej sytuacji, zwłaszcza że mimo wszystko może to wspomóc rozwój samego dziecka. Oczywiście chusty mają swoje zalety i wady, ponieważ źle wykorzystana chusta, może dziecku zaszkodzić, zwłaszcza jeśli młode mamy nie stosują się do ogólnych zasad bezpieczeństwa. Oczywiście wiele niewłaściwych zachowań jest głównie mitem, który utarł się w przekonaniu kobiet.

W rzeczywistości wiele wspomnianych problemów nie występuje na co dzień, są to bardziej sztuczne obawy, które nie mają pokrycia w rzeczywistym świecie. Mama to w końcu najważniejsza osoba w życiu każdego dziecka, dlatego też nic dziwnego, że ostatecznie każdy rodzic chce reagować na potrzeby własnego dziecka. Oczywiście noszenie dziecka w chuście, ma bardzo ważny cel wychowawczy, ponieważ ostatecznie dziecko czuje się bardziej spokojne. To wszystko wpływa między innymi, na szybsze usamodzielnienie się dziecka, co faktycznie ma duże przełożenie na samo dziecko.

Noszenie dziecka nie jest błędem w wychowaniu

Wiele młodych kobiet, słyszy różne głosy, że noszenie dziecka w chuście codziennie, może przyczynić się do faktu, że dziecko stanie się bardzo rozpieszczone i mało samodzielnie. Tak naprawdę jest to jedynie mit, który nie ma żadnego odzwierciedlenia w rzeczywistości. Warto więc podkreślić, że każdy noworodek czy małe dziecko, potrzebuje bliskiego kontaktu z własną matką. W ten sposób dziecka stwarza sobie lepsze warunki bezpieczeństwa, co ma duże znaczenie, ponieważ w ten sposób tworzy się większa więź między dzieckiem a rodzicem. Oczywiście noszenie w chuście nie wpłynie w żaden sposób negatywnie na rozwój dziecka. Trzeba przyznać, że mimo wszystko to tylko poprawi relacje z dzieckiem, a dziecko, dopóki nie wykształci możliwości chodzenia, będzie korzystać z transportu własnego rodzica. Po wykształceniu się nóg dziecko może już samo poruszać się i nie potrzebuje chusty. Wtedy tak naprawdę okazuje się, w jakim stopniu dziecko jest samodzielne. Czasem, gdy dziecko czuje się zmęczone, może na chwilę wrócić do chusty mamy, ale jedynie na krótki okres odpoczynku, co pozwala na lepszą regenerację, co faktycznie się sprawdza w praktyce.

Jak ze zdrowiem?

Ostatecznie noszenie w chuście nie wpływa w żaden sposób na zdrowie dziecka. Przede wszystkim nie jest to obciążenie dla samego kręgosłupa dziecka. Dlatego bez problemu matka, może nosić w chuście dziecko, już od pierwszych dni jego życia. Oczywiście warunkiem dobrego podtrzymania głowy i kręgosłupa dziecka, jest odpowiednie przewiązanie chusty. Wtedy można bez problemu podtrzymać ciało dziecka, na całej długości, przez co dziecko z łatwością przytula się do mamy i może bezpiecznie podróżować. Jeśli mimo wszystko nie wiemy, czy możemy nosić dziecko w chuście, to zawsze istnieje okazja do tego, aby na ten temat pogadać ze specjalistą. W ten sposób wszystko wygląda lepiej i na pewno chusta jest całkowicie bezpieczna.

Dziecko w chuście a oddychanie

Należy mieć na uwadze, że sama chusta, musi być wykonana z odpowiedniego materiału. W takich wypadkach przyszłe mamy, powinny postawić, na chusty zrobione tylko i wyłącznie z naturalnych materiałów, ponieważ tego typu wykonanie pozwala na odpowiedni przepływ powietrza, dzięki czemu dziecko może normalnie oddychać, niezależnie od ułożenia malucha. Pomimo dużej przepuszczalności nie należy zakrywać dziecku usta oraz nos, ponieważ, wtedy mogą wystąpić małe problemy z oddychaniem, nie warto więc popełniać takich błędów.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij