Gryzak dla dziecka - do czego się przydaje i jak wybrać dobry model

Gryzak dla dziecka – do czego się przydaje i jak wybrać dobry model?

Czy nam się to podoba, czy nie, małe dzieci mają tendencję do wkładania sobie losowych przedmiotów do ust. Może być to niehigieniczne, a momentami nawet niebezpieczne, lecz jest to naturalny odruch, który stymuluje rozwój bobasa. Gryzak dla dziecka stanowi proste akcesorium, które stanowi jedną z najpopularniejszych zabawek dla maluchów. Jak sama nazwa wskazuje, gryzak służy do gryzienia – dziecko wkłada go sobie do buzi, a następne może do woli rzuć go, zaciskać na nim swoje dziąsła lub (zakładając, że przeszło już ząbkowanie) mleczaki. Na ogół, malce bardzo lubią wesoło gryźć sobie taką zabawkę, lecz nie chodzi tutaj wyłącznie o frajdę!

Gryzak dla dziecka przy ząbkowaniu – dlaczego jest on niezbędny?

Każde dziecko przechodzi tak zwany okres ząbkowania, gdy to pierwsze mleczaki wyrzynają się przez dziąsła, zapewniając maluchowi jego pierwsze uzębienie. Niestety, proces ten jest bardzo nieprzyjemny, a nawet bolesny. Czując ząb wypychający się przez szczękę, dziecko z pewnością będzie odczuwało dyskomfort, swędzenie i podrażnienia, które będzie próbowało nieustannie uśmierzać poprzez żucie i gryzienie. Aby zapobiec wkładaniu przypadkowych przedmiotów do ust, a także ewentualnym przekarmieniu bobasa, warto zainwestować w wysokiej jakości gryzak dla dziecka. Nie są to akcesoria szczególnie kosztowne, lecz z pewnością okażą się zbawienne, zarówno dla zniecierpliwionego malca, jak i strudzonego rodzica, który nieustannie musi pilnować swojej pociechy i strzec jej przez zrobieniem sobie krzywdy. Reasumując, jeśli tylko dziecko zaczyna doświadczać ząbkowania, warto jak najszybciej wyposażyć się w stosowne gadżety, aby pomóc przebrnąć swojej pociesze przez ten niezwykle problematyczny okres.

Wybieramy dobry gryzak dla dziecka – jaki produkt spisze się najlepiej?

Ofert obejmujących gryzaki dziecięce jest dość sporo – nie ma się czemu dziwić, gdyż są to w końcu bardzo popularne gadżety, w które wyposaża się praktycznie każdy rodzic. Nie powinno się jednak kupować pierwszego, lepszego produktu, gdyż jego jakość ma duży wpływ na zadowolenie malucha. Jak w takim razie rozpoznać dobry gryzak dla dziecka? 

Należy zwrócić uwagę głównie na parametry techniczne sprzętu, takie jak:

  • Rozmiar – w zależności od wzrostu i wieku dziecka, lepsze okażą się gryzaki o konkretnych rozmiarach. Zbyt mały lub zbyt duży egzemplarz będą dla malucha niewygodne.
  • Wyprofilowanie – kształt gryzaka jest kluczowy, gdyż musi być optymalny i ergonomiczny, dopasowany do buzi malucha, a także koić, a nie dodatkowo podrażniać jego dziąsła. 
  • Tworzywo – chociaż według europejskich standardów, gryzaki z drażniących materiałów nie mogą być dopuszczone do sprzedaży, to dostępne produkty nadal są nieco rozbieżne pod względem swojej faktycznej jakości.

Ostatnim parametrem, z powodów dość oczywistych, jest sama cena produktu, której nie można zignorować.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij