Jak radzić sobie z upałem? Ogrodowy basen może rozwiązać sprawę!

Przed nami całe lato, a to oznacza, że niejednokrotnie przyjdzie nam się zmagać z bardzo wysokimi temperaturami, które sprawiają, że trudno wytrzymać w nie klimatyzowanych pomieszczeniach. Zdecydowanie trudniej mają mieszkańcy bloków, jednak posiadacze choćby kawałka własnego terenu zielonego mogą sobie pozwolić na własne, doskonałe systemy chłodzenia – baseny ogrodowe z przyjemnie orzeźwiającą wodą.

Basen ogrodowy – dmuchany, czy stelażowy?

Wybór basenu pomiędzy dmuchanym a stelażowym związany jest przede wszystkim z ceną produktu, a także ilością dostępnego w ogrodzie miejsca. 

  • Baseny stelażowe wybieramy najczęściej do większych ogrodów. Niezależnie od tego, czy to basen prostokątny, czy okrągły, wymaga większego fragmentu wolnej przestrzeni. Warto również pamiętać, że tego rodzaju baseny są trudniejsze w rozłożeniu, a stojące w ogrodzie cały czas – wymagają regularnego czyszczenia. Niewątpliwie jednak mogą stanowić ochładzającą rozrywkę dla całej rodziny. 
  • Baseny dmuchane są zazwyczaj mniejsze, oczywiście również dużo tańsze. Najczęściej decydujemy się na ich każdorazowe rozkładanie, jeśli chcemy z nich skorzystać. Wygoda i poręczność tego sprzętu sprawia, że to idealne baseny dla dzieci. Możemy rozłożyć je w kilkanaście/kilkadziesiąt minut i udostępnić maluchowi przyjemne miejsce do zabawy. 

Baseny dla dzieci – na co zwrócić uwagę podczas wyboru?

Na co zwrócić uwagę wybierając basen dla dzieci? Poza oczywistą kwestią miejsca w ogrodzie, o którym wspomnieliśmy w poprzednim akapicie, należy zwrócić uwagę również na:

  • Wiek dziecka. Im starsze dzieci – tym większy basen jest pożądany. Przy starszakach warto wybrać basen dmuchany z wyższymi bokami, ponieważ możemy nalać do niego więcej wody. 
  • Przeznaczenie – czy jest to basen do typowego odpoczynku, czy też do zabaw i aktywności? W pierwszym przypadku można rozważyć basen z dodatkową półką, która stanowi wygodne miejsce do siedzenia w wodzie. Jeśli jednak chcemy mieć w basenie więcej wody, przyda się całkowicie płaskie dno. 
  • Kolor i kształt. Dla wielu dzieci nie bez znaczenia jest to, jak wygląda miejsce ich zabaw. Dlatego wybierz spośród szerokiej oferty i dopasuj basen dmuchany do preferencji kolorystycznych dziecka. Czasem o jakości zabawy będzie świadczył również kształt – warto go zatem przemyśleć przed zakupem. 

Baseny dla dzieci to doskonała rozrywka podczas upalnego dnia. Nawet niewielka ilość wody może przynieść mnóstwo frajdy i przyjemnej ochłody.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij