Jaki wózek dla aktywnej mamy?

Nowy członek w rodzinie wywraca świat do góry nogami. Trzeba zmienić wiele w swoim codziennym planie, zrezygnować z niektórych rzeczy i po prostu przewartościować swoje życie. Jednak czy to też oznacza rezygnację z codziennej aktywności? Zwłaszcza gdy wcześniej uznawaliśmy się za prawdziwego sportowca, który nie wyobrażał sobie dnia bez przynajmniej krótkiej przebieżki?

Dzieci a aktywni rodzice?

Miłość do sportu warto zaszczepiać w maluchu już od najmłodszych lat. Zwłaszcza że rynek dba o rodziców kochających aktywność. Bez względu na to, czy chodzi o bieganie czy jazdę na rolach.

Wystarczy zapakować swoją pociechę do wózka i można ruszać. Jednak trzeba wziąć pod uwagę parę kwestii, by taka wycieczka była także dla dziecka prawdziwą przyjemnością. Przede wszystkim zaleca się, by maluch już samodzielnie siedział (ze względu na jego kręgosłup.

Poza tym wspólne uprawianie sportu może sprawić, że stanie się to ważnym elementem życia malca. Gdy tylko zacznie chodzić, może chcieć towarzyszyć rodzicom w maratonach z wózkami, a potem samo znajdzie ulubioną dyscyplinę.

Szybka jazda i nierówności

Wbrew pozorom dzieci przepadają za szybką jazdą wózkiem. Jest to okazja, by się zdrzemnąć, oglądać widoki lub nacieszyć się samym pędem. Trzeba jednak mieć świadomość, że nie jest to dla każdego i niektóre dzieci mogą po prostu marudzić podczas podróży.

Poza tym jazda po tzw. wertepach sprawia czasami, że dziecko jest w stanie się wyciszyć i uspokoić. A spora dawka świeżenie powietrza może zdziałać cuda.

Uprawianie sportu z wózkiem nie jest przeznaczone jedynie dla kobiet, które pragną wrócić do formy po porodzie. Ojcowie także mogą zabierać pociechę na taką wyprawę, a mamy w tym czasie wypoczną lub będą się mogły zająć własnymi obowiązkami.

Jak zabrać się za aktywność z dzieckiem?

Uprawianie sportu z wózkiem powinno być wygodne dla dziecka i rodzica. Warto zatem zadbać, by wstrząsy nie były niebezpieczne. Dlatego konieczny będzie profesjonalny wózek. Zwykła spacerówka nie posiada odpowiednich kół, by jazda była wystarczająco bezpieczna i komfortowa.

Jeśli do tej pory nie biegaliśmy, najlepiej na początek od kogoś pożyczyć wózek, by sprawdzić, czy jest to na pewno dla nas. odpowiednie przygotowanie sprawie, że nie poddamy się przy najmniejszych trudnościach.

Take wyjścia będą dobre i dla rodziców, i dla dzieci. Będzie to dobra okazja do wyjścia, zaczerpnięcia świeżego powietrza, a także znalezienia inspiracji do nowych zabaw.

Czym wyróżnia się wózek biegowy?

Wózek biegowy posiada przeważnie trzy spore koła z cieńszymi oponami oraz odpowiednią amortyzację. Jednak najlepiej nadaje się na proste trasy bez zakrętów. Powinien być lekki, długi, powinien sunąc jak rower i nie posiadać ruchomych części.

Ważna jest także możliwość zablokowania przedniego koła kierunkowo (przeważnie są wyposażone w odpowiedni mechanizm lub możliwość wymiany koła). Są one nieco wolniejsze, ale jednocześnie wygodne. Wózek sportowy musi mieć dobrą przyczepność, możliwość prowadzenia jedną ręką oraz stabilność.

Dodatkowo często takie wózki można rozszerzyć tak, że stają się przyczepką rowerową, narciarką, a także zwyczajną spacerówką. Czasem też można wykorzystać samą przyczepkę rowerową do biegania czy spacerowania, ale rzadko kiedy rodzice decydują się na takie rozwiązanie.

Ile kosztuje wózek biegowy?

Jeśli już zdecydowaliśmy się na kupno roweru, warto wziąć pod uwagę to, że będzie to dodatkowy wydatek, z którym należy się liczyć. Jednak wiele zależy od modelu, na jaki się zdecydujemy. Wyróżniamy:

  • Wózek 2w1 (gondola+spacerówka) do biegania – od ok. 2500 zł

  • Profesjonalny wózek do biegania dla maratończyków od ok. 1999 zł.

  • Wózek biegowy od ok. 1600 zł (na aukcjach i online) nawet za 1250 zł

  • Przyczepki rowerowe od ok. 550 zł

  • Używany wózek biegowy (także na aukcjach i portalach internetowych) od ok. 500 zł.

Niektóre sklepy dają także możliwość wypożyczenia i wypróbowania wózka przed kupnem. Dzięki temu można sprawdzić, czy dany model jest na pewno idealny dla nas i czy będzie nam się z niego wygodnie korzystało podczas uprawnia sportu.

Rynek ma na chwilę obecną wiele do zaoferowania rodzicom, którzy pragną rozpocząć uprawianie sportu razem ze swoimi pociechami. Z pewnością będzie to także okazja do zacieśniania więzi i lepszego spędzanie czasu nawet całą rodziną każdego dnia. (Dziecięce wózki sportowe znajdziesz tutaj: https://markowewozki.pl/mama-aktywna/)

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij