Najważniejsze cechy dobrego fotelika samochodowego dla dziecka – jak je rozpoznać?

Wybór fotelika samochodowego dla dziecka jest kluczowy dla zapewnienia dziecku bezpiecznych podróży od pierwszych chwil jego życia. Kupując odpowiedni model warto sprawdzić, czym się wyróżnia i czy spełni potrzeby małego podróżnika. Jakie cechy powinien posiadać dobry fotelik dla dziecka?

Wybór fotelika samochodowego dla dziecka jest kluczowy dla zapewnienia dziecku bezpiecznych podróży od pierwszych chwil jego życia. Kupując odpowiedni model warto sprawdzić, czym się wyróżnia i czy spełni potrzeby małego podróżnika. Jakie cechy powinien posiadać dobry fotelik dla dziecka?

Fotelik dla dziecka – dlaczego należy zamontować go w samochodzie?

Fotelik dziecięcy to sprzęt, który powinien znaleźć się na każdej liście zakupowej przyszłych rodziców. Warto kupić go nieco wcześniej, zanim dziecko pojawi się na świecie – należy przewieźć w nim malucha w drodze ze szpitala do domu. Posiadanie fotelika samochodowego to wymóg prawny, którego nieprzestrzeganie grozi zarówno mandatem, jak i krzywdą dziecka w momencie kolizji.

Fotelik dla dziecka należy dobrać do jego wzrostu i wagi. Maluchy o wadze 0-10 kg oraz 0-13 kg powinny być przypinane do sprzętu z grupy 0 i 0+, dzieci ważące 9-18 kg – do sprzętu z grupy I, podróżnicy z przedziału 15-25 kg – do sprzętu z grupy II, a starszaki o wadze 22-36 kg – do sprzętu z grupy III. Wybór odpowiedniego zabezpieczenia jest konieczne, aby zapewnić pasażerowi bezpieczeństwo.

Cechy bezpiecznego fotelika samochodowego

Wybierając sprzęt dziecięcy warto zwrócić uwagę na kilka elementów, które wpływają nie tylko na wygodę podczas jazdy, ale także bezpieczeństwo i odpowiednią ochronę pasażera. Optymalny fotelik samochodowy powinien posiadać:

  • możliwość regulacji siedziska oraz jego zakresu,
  • regulowane pasy oraz inne, kluczowe elementy. Dzięki temu możliwe jest dopasowanie sprzętu do wzrostu dziecka,
  • prosty i intuicyjny system instalacji fotelika w samochodzie,
  • wysokiej jakości przewiewny materiał, z którego wykonane jest siedzisko,
  • potwierdzenie spełnienia norm ECE 44/03 bądź 44/04.

Foteliki samochodowe Recaro – postaw na jakość

W ofercie niemieckiego producenta sprzętów dziecięcych Recaro dostępne są m.in. bezpieczne i komfortowe foteliki samochodowe. Wykonane są z przewiewnych materiałów, z siateczkowymi elementami na tapicerce, które zapewniają wygodny wypoczynek nawet w ciepłe, letnie dni.

Foteliki Recaro posiadają ochronę boczną (ASP), która rozkłada energię po całej konstrukcji sprzętu. Siła, która oddziałuje na pasażera w momencie wypadku, jest zminimalizowana. Dodatkowa ochrona zapewnia bezpieczeństwo również podczas kolizji bocznej. 

Sprzęt samochodowy z bazą obrotową zapewnia odpowiednią ilość miejsca do wypoczynku dla każdego podróżnika, a także umożliwia przewożenie pasażerów w pozycji RWF (tyłem do kierunku jazdy) przez długi czas użytkowania. Możliwość regulacji zagłówka ułatwia dopasowanie fotela do aktualnego wzrostu dziecka. Sam montaż sprzętu jest prosty i intuicyjny, dzięki zastosowaniu systemu ISOFIX.

Obowiązkiem każdego rodzica jest kupno bezpiecznego, wysokiej jakości fotelika samochodowego. Choć jego wybór może okazać się nieco trudny, warto pamiętać o sprawdzeniu najważniejszych elementów, które ochronią malucha i pozwolą na wygodne przewiezienie go do wybranego miejsca.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij