Pokój dziecięcy – pomysły na aranżacje dla najmłodszych

Pokój dziecięcy – pomysły na aranżacje dla najmłodszych

Pokój dla dziecka jest niejako najważniejszym pomieszczeniem w domu. Ten mały człowiek pierwsze lata swojego życia powinien spędzić w bardzo przyjaznym środowisku, które będzie dopasowane do jego wieku i zgodne z jego zainteresowaniami. Rodzice po pojawieniu się na świecie dziecka często zastanawiają się w jaki sposób urządzić pomieszczeniu, w których ich dziecko będzie spędzać pierwsze lata swojego życia. Poniżej prezentujemy kilka sposobów, w jaki możemy pokój dziecięcy można urządzić kreatywnie i pomysłowo.

Ciekawe tapety ścienne dla chłopców – jak wybrać?

Wystrój pokoju dla dziecka powinien być uzależniony od wieku oraz płci dziecka. Nie ma wątpliwości, że chłopiec będzie miał inne zainteresowania niż dziewczynka. Ostatnio coraz większą popularnością cieszą się wystroju w stylu morskim. Pokoje urządzone w ten sposób mają liczne motywy związane z morzem i wodą. Na ścianach pojawiają się rysunki delfinów, a całość uzupełniają zabawki, które przybierają kształt ryb oraz innych zwierząt morskich. Niebieski lub błękitny to kolory, którymi w takim pokoju odznaczają się tapety ścienne. Dla chłopców będzie to rozwiązaniem ciekawym, ale nie idealnym. Odwiedzając sklep z tapetami, warto mieć również na uwadze jakość wykonania samej tapety. Ale o tym w następnym akapicie.

Jak dobrać tapety na ścianę dla dzieci?

Jeśli wybraliśmy już motyw przewodni, w jakim będziemy aranżować pokój dziecka, powinniśmy zastanowić się nad odpowiednią tapetą na ścianę. Dlaczego tapetę? Pokrycie powierzchni ścian tapetą jest rozwiązaniem dużo lepszym, ponieważ często zawierają ciekawe wzory, których wykonanie za pomocy farby jest bardzo trudne a czasami wręcz niemożliwe. Świetnym rozwiązaniem mogą okazać się tapety na ścianę, które są plamoodporne.

Dzieci podczas zabawy bardzo się brudzą, a czasami zdarza się też tak, że świetna zabawa kończy się ogromną plamą na ścianie. Rodzice małych pociech są również zrozpaczeni, kiedy odwiedzając pokój swojego dziecka, zauważają czekoladowe ślady małych dłoni.

Najlepsze tapety ścienne dla dzieci

Podczas projektowania pokoju dziecięcego, świetnym wyborem mogą okazać się tapety ścienne dla dzieci, na których nadrukowany został ogromny obrazek. Jest to tak zwana fototapeta. Stanowi to jeden z najprostszych sposobów na dopasowanie pokoju zgodnie z zainteresowaniami dziecka. Inne tapety będą odpowiednie dla pokoju, w którym będzie przebywać dziewczynka, a inna w pokoju urządzonym dla chłopca. Wiele sklepów na polskim rynku, które oferują właśnie takie fototapety, umożliwia dobór własnej ilustracji, która będzie nadrukowana na tapecie. Przy czym ilustracja powinna być bardzo dobrej jakości. W przypadku fototapet odradza się nadrukowywania zdjęć rodzinnych, ponieważ jest to uznawane przez licznych projektantów wnętrz za rozwiązanie kiczowate i wyglądające bardzo nieestetycznie. Najlepsze produkty z kategorii tapety ścienne dla niemowląt, powinny być utrzymane w kolorystyce przyjaznej i uspokajającej, w przeciwnym wypadku będzie może mieć problemy z zasypianiem i być niespokojne w ciągu dnia.

Niecodzienne tapety ścienne dla dziewczynek

Pokój dziecięcy powinien być urządzony pomysłowo, a zarazem praktycznie. Jest to ważne, ponieważ bezpośrednie otoczenia dziecka, w którym spędzi pierwsze lata swojego życia, będzie miało bezpośredni wpływ na jego dalszy rozwój i stopień kreatywności. Jeżeli w jednym pokoju będzie znajdować się kilka pociech, dobrym rozwiązaniem wydaje się być zaimplementowanie do pokoju piętrowego łóżka dziecięcego. Oszczędzi to wiele miejsca w pokoju. Ważnym elementem pokoju dziecięcego są również zabawki oraz inne przedmioty codziennego użytku. Och dobór nie powinien być przypadkowy. Wszystko powinno nawiązywać do jednego motywu, co pozwoli uzyskać efekt harmonii w pomieszczeniu. W momencie, kiedy nasze dziecko opanuje już umiejętność czytania, warto w pokoju dziecięcym umieścić pomysłowo wykonaną półkę na książki – wraz z książkami oczywiście. Edukacja oraz sprawność czytania już od najmłodszych lat jest bardzo ważna, a książki będą stanowiły solidne podstawy do dalszego rozwoju dziecka.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij