Przedszkole ekologiczne – na jakie wartości kładzie się nacisk w edukacji dzieci?

Przedszkole ekologiczne – na jakie wartości kładzie się nacisk w edukacji dzieci?

O ekologii mówi się coraz więcej, a grono osób dążących do poprawy kondycji środowiska naturalnego, stale się powiększa. Co ciekawe, na rynku pojawiają się nawet prywatne, ekologiczne przedszkola, w których duży nacisk kładzie się właśnie na naukę życia w zgodzie z przyrodą. Czym są tego typu placówki i jak przebiega tam edukacja najmłodszych? Odpowiadamy.

Czym jest przedszkole ekologiczne?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, przedszkole ekologiczne (https://www.go-montessori.pl/ekologia) to placówka, w której duży nacisk kładzie się na edukowanie dzieci pod kątem ochrony środowiska naturalnego. Maluchy każdego dnia uczą się rozwiązań, które mają na celu wyrobić w nich prawidłowe nawyki, będące podstawą życia w nurcie ekologicznym. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że ekologiczne przedszkole to miejsce, w którym na co dzień stosowane są różnorodne praktyki i technologie, czyniące placówkę przyjazną dla środowiska naturalnego.  Mowa tu m.in. o:

  •     Pojemnikach do segregowania śmieci,
  •     Panelach fotowoltaicznych,
  •     Oświetleniu LED,
  •     Pompach ciepła,
  •     Dużej ilości zieleni i roślinności zarówno we wnętrzu budynku, jak i w jego otoczeniu.

Tego typu rozwiązania sprawiają, że placówka zużywa mniej energii, a dodatkowo minimalizuje emisję zanieczyszczeń do atmosfery, co przyczynia się do poprawy jakości powietrza, a tym samym życia w zgodzie ze środowiskiem naturalnym.

Dlaczego warto wybrać przedszkole ekologiczne?

Istnieje wiele korzyści, jakie niesie ze sobą wybór ekologicznego przedszkola. Pracownicy tego typu placówki prowadzą działania edukacyjne, których celem jest przeszkolenie maluchów z ochrony środowiska naturalnego oraz wspieraniu ich w rozwijaniu świadomości ekologicznej. Ponadto, tego typu przedszkole dąży do maksymalnego ograniczenia negatywnego oddziaływania na środowisko, poprzez ograniczenie zużycia energii i wody, selektywną zbiórkę odpadów, a także troskę o zieleń wokół placówki. W trakcie zajęć w przedszkolu ekologicznym, dzieci uczą się:

  •     Sadzić i pielęgnować rośliny,
  •     Oszczędzać energię i wodę,
  •     Segregować śmieci,
  •     Korzystać z ekologicznych produktów,
  •     Unikania zanieczyszczeń środowiska.

Ponadto, w ramach zajęć z rozwijania świadomości ekologicznej, maluchy uczestniczą w rozmaitych warsztatach na temat ochrony środowiska naturalnego, a także biorą udział w wycieczkach do parku, lasu oraz rezerwatu przyrody. Warto podkreślić również, że wiele przedszkoli ekologicznych, kształci swoich podopiecznych metodą Marii Montessori. Zarówno przedszkole, jak i żłobek Montessori, kładą nacisk na wzmacnianie naturalnej dla dzieci ciekawości świata. Tego typu formę nauki oferuje placówka Go Montessori, z ofertą której można zapoznać się tu: go-montessori.pl (https://www.go-montessori.pl/). W trakcie zajęć maluchy mogą wszechstronnie się rozwinąć, co niewątpliwie zaprocentuje w przyszłości.

Jakie przedszkole ekologiczne wybrać w Warszawie?

Jak wspominaliśmy już wielokrotnie, jednym z miejsc, które wychowują maluchy w zgodzie ze środowiskiem naturalnym, jest Go Montessori. Przedszkole to zatrudnia wykwalifikowaną kadrę dydaktyczną, która prowadzi zajęcia zgodnie z filozofią Marii Montessori, ale nie tylko. Placówka stosuje również inne, skuteczne koncepcje wychowawcze, do których zaliczane jest również wychowanie w bliskości. To idealne miejsce dla najmłodszych, w którym otrzymają doskonałą opiekę oraz możliwość wszechstronnego rozwoju. Jeśli chcesz sprawdzić, jak wygląda cennik przedszkola Montessori w Warszawie, odwiedź stronę https://www.go-montessori.pl/cennik, gdzie znajdziesz wszystkie, interesujące Cię informacje.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij