5 pomysłów na rozwijanie wyobraźni z klockami LEGO

5 pomysłów na rozwijanie wyobraźni z klockami LEGO

 

„W czasie deszczu dzieci się nudzą…” – mówią słowa znanej piosenki. Wbrew pozorom nuda to doskonała okazja do trenowania kreatywności u dzieci. Gdy za oknem chłód i słota, zachęć swoje pociechy do tworzenia własnych scenariuszy zabaw. Zdecydowanie pomogą Wam w tym zestawy z serii LEGO Friends!

Budowanie postaw proekologicznych

Chcesz nauczyć swoje dziecko, jak dbać o planetę Ziemię? Zacznij od pokazania mu, jak powinno segregować odpady. Dzieci przyswajają najwięcej wiedzy przez zabawę, więc pobawcie się razem w sprzątanie plaży. Idealnym zestawem LEGO Friends, który nauczy każdego kilkulatka dbać o środowisko, będzie ciężarówka recyklingowa. Realistyczny pojazd z trzema kontenerami na różne rodzaje odpadów zmieści do środka wszystkie niby-śmieci i wywiezie je na wysypisko. Dzięki dwóm laleczkom możecie odgrywać role opiekunów dzikiej przyrody.

Sport bez wykluczeń

Twoje dziecko lubi aktywnie spędzać czas? Gdy pogoda nie dopisuje, pobawcie się wspólnie zestawem LEGO Friends ze skateparkiem. Trzy laleczki mogą wykonywać skomplikowane akrobacje na swoich ulubionych pojazdach. Jedna z nich świetnie bawi się z przyjaciółmi, jeżdżąc na wózku inwalidzkim. To doskonała okazja, aby pokazać Twojemu dziecku, że niepełnosprawność nie wyklucza spełniania swoich marzeń. Zmieniajcie postaci i wcielajcie się w różne role, aby oswoić ważne tematy i pokazać Twojej pociesze świat bez barier.

Pomoc zwierzętom w potrzebie

Twój maluch chciałby mieć psa? Zanim podejmiecie to ważne zobowiązanie, pobawcie się w centrum ratunkowe dla psów. Ten zestaw LEGO Friends zawiera kompleks, w którym zwierzaki mogą odpoczywać, zjeść pyszne smaczki i bawić się od rana do wieczora. Pokaż swojemu dziecku, jak wygląda opieka nad zwierzęciem, myjąc, czesząc i karmiąc dołączone do zestawu psiaki. Następnie pozwól mu samodzielnie planować dzień czworonożnych podopiecznych i zapewniać im rozrywkę.

Wspólne przygotowywanie posiłków

Lubicie działać razem w kuchni? Otwórzcie pizzerię dla bohaterów serii LEGO Friends i serwujcie im apetyczną pizzę. Na przemian wchodźcie w rolę klienta i pracownika restauracji, aby Twoje dziecko poznało uroki bycia szefem kuchni. Dzięki realistycznym elementom, takim jak piec i łopata do pizzy oraz tarka do parmezanu, przygotowywanie zamówienia będzie wyglądało niczym w prawdziwej restauracji.

Wyprawa w kosmos

Wiele dzieci marzy, by w dorosłości zostać astronautą. Spełnij marzenie swojego ośmiolatka już dziś, bawiąc się z nim zestawem LEGO Friends Kosmiczna Akademia Olivii. Zbudujcie wspólnie imponujący wahadłowiec, a przed startem przetestujcie możliwości swoich bohaterów na specjalistycznych przyrządach. Pozwól swojemu dziecku przejąć dowodzenie w centrum kontroli misji i wysłać wahadłowiec w przestrzeń kosmiczną. Przy okazji zaprezentuj mu ciekawostki dotyczące kosmosu dzięki wiernie odwzorowanym grafikom.

infografika o klockach lego

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij