Bezpieczne i ergonomiczne pojazdy dla dzieci produkowane w Europie

Jeśli przespacerujesz się obok przedszkola albo placu zabaw, na którym bawią się dzieci, z pewnością zauważysz tam co najmniej jeden rowerek biegowy lub hulajnogę. Jak się okazuje, nie są to wyłącznie zabawki. Lekarze pediatrzy i fizjoterapeuci dziecięcy jednogłośnie stoją na stanowisku, że to świetny sposób na trening równowagi, szybkiego reagowania oraz koordynacji wzrokowo-ruchowej. W czym tkwi niezwykłość bezpiecznych i ergonomicznych pojazdów dla dzieci?

Czy musisz się przewrócić, żeby się nauczyć?

Jeśli istnieje dziecko, które nauczyło się jeździć na rowerze czy hulajnodze bez upadku, to całkiem dobrze się ukrywa, bo nikt o nim jak dotąd nie słyszał… Upadki są nierozerwalnie związane z treningiem równowagi. Nie muszą jednak być one niebezpieczne i bolesne.

Właśnie dlatego powstały pojazdy Puky, które czynią pierwsze kolarskie treningi przyjemną przygodą, a nie przykrym doświadczeniem. Są lekkie i stabilne, dzięki czemu ryzyko wywrotki jest małe, a nawet jeśli się zdarzy, nie powoduje przykrych doznań u malucha.

Do tego opony są szerokie (tak w hulajnogach, jak i rowerach), dzięki czemu dziecko łatwiej może zachować stabilność podczas zabawy. Natomiast aby skręty wykonywać płynnie – uchwyty kierownicy wykonane zostały z antypoślizgowego materiału. To sprawia, że nawet spoconymi dłońmi maluch może stabilnie sterować pojazdem

Czy pojazd może rosnąć wraz z dzieckiem?

Z koniecznością kupowania ubrań dla dziecka zaledwie na miesiąc wielu rodziców się pogodziła. Maluch wszak rośnie i wciskanie go w ciasne spodnie byłoby mało rozsądne. O ile jednak koszt odzieży nie jest bardzo wysoki, o tyle kupowanie roweru czy hulajnogi na kilka miesięcy mogłoby niejednego rodzica dość mocno sfrustrować.

Na szczęście ergonomiczne pojazdy dla dzieci od Puky rosną wraz z maluchem. Jak to możliwe? To zasługa regulowanej wysokości kierownicy i siodełka. Możesz dopasować je do wzrostu dziecka tak, aby mógł bawić się bezpiecznie, wygodnie znacznie dłużej niż w przypadku pojazdów nieposiadających tych regulacji lub posiadających niewielki zakres regulacji siodełka.

Natomiast dzięki jakości wykonania, jeden pojazd może być wykorzystywany przez kolejne maluchy. Dzięki trwałości wykorzystanych materiałów i ich odporności na zniszczenia – hulajnogi i pojazdy z powodzeniem posłużą wiele lat.

czy-pojazd-moze-rosnac-wraz-z-dzieckiem.jpg

Jak zwiększyć bezpieczeństwo zabawy pojazdami Puky?

Hulajnogi i rowery Puky, dostępne na stronie www.puky.pl, zostały zaprojektowane przez lekarzy pediatrów. To daje pewność, że na gruncie obecnej wiedzy na temat rozwoju dziecka – wspierają one wykształcanie umiejętności ruchowych, koordynacji i reagowania.

Nie można jednak żądać, aby chroniły one dziecko przed wszelkimi niebezpieczeństwami podczas zabawy. Zadbaj więc o to, aby jeździło po płaskiej powierzchni.

Na początek przygody z jeździkami takimi jak PUKYLINO odpowiednia będzie podłoga w domu. Gdy dziecko jest starsze i jeździ na rowerku biegowym lub na rowerze, zacznijcie zabawę na placu z dala od ulicy. Nie proponuj jednak zabawy na trawniku czy ścieżce posypanej kamieniami. To prosta droga do wywrotki.

Pamiętaj też, aby włożyć dziecku na głowę kask a najlepiej sam go ubieraj na wycieczki rowerowe. Czasami nawet niepozorny upadek może skończyć się poważną kontuzją. Lepiej więc zapobiegać niż leczyć.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij