Dzieci w podróży

Jak sobie z nimi radzić?. Każdy rodzic wie, że czasami trudno zadowolić dziecko w podróży. Czyli jeśli gdzieś jedziemy przez długi czas, to oczywiście dziecko ciężko jest zająć. Choć czasami jednak przydaje się to, że znajdujemy się w dobie bardzo rozwiniętej elektroniki i wszystkich urządzeń mobilnych.

Z tego względu, możemy wykorzystać w podróży różnego rodzaju laptopy, tablety czy nawet zwykłe smart fony. Jeśli włączymy maluchowi ulubioną bajkę, to z pewnością zapomni o marudzeniu.

Podróż z dziećmi

A jeśli nie zapomni, to możemy zawsze zagrozić mu zabraniem telefonu czy tableta. To może naprawdę być pomocne. Oczywiście nie wszystkie dzieci niestety lubią oglądać bajki, zwłaszcza w podróży, gdy może im się od tego robić niedobrze. Wtedy można w samochodzie zagrać w jakąś grę słowną lub inną, poprzypominać wesołe wydarzenia z przeszłości, zadzwonić do babci itp. Jest przecież wiele sposobów na umilenie czasu wolnego. Jeśli i one nie podziałają, to wtedy można po prostu zrobić chwilę przerwy, aby pójść się czegoś napić czy pobawić się na placu zabaw.

Odpowiednie miejsce

Ostatnio dzieci i matki z dziećmi niestety raczej nie mają dobrego PRu. Coraz częściej słyszy się o restauracjach bez dzieci, o tego rodzaju hotelach i o różnych miejscach, w które lepiej jest ich po prostunie zabierać, bo nie są mile widziane. Dzieci hałasują, przeszkadzają, marudzą. Ten, kto zabiera swoje dziecko do samolotu to wariat, który chce uprzykrzyć innym życie. Jeśli nie wiecie jak zaplanować wakacje z dziećmi, to po prostu poszukajcie informacji na stronie różnych hoteli czy są przyjazne dzieciom. To znaczy, że powinny mieć one kącik dla dzieci, żeby te mogły się bawić. Jeśli lubimy odpoczynek i wysoką temperaturę, to oczywiście możemy wybrać się do popularnych kurortów. W niektórych zagranicznych hotelach zapanował też zwyczaj, aby mogły w nim zamieszkać tylko i wyłącznie osoby powyżej 12. czy 14. roku życia. Wprowadzenie takiej zasady sprawia, że osoby odwiedzające taki hotel nie muszą się obawiać o nadmierne hałasy. Wakacje z dziećmi to z jednej strony przecież marzenie na które czekamy po wielu miesiącach pracy i pośpiechu, z drugiej strony przecież tak często po nich mówimy: „Daj spokój, nic nie odpocząłem! Ciągle tylko musiałam zajmować się dziećmi, a to jest bardzo czasochłonne i męczące. A więc z jednej strony jesteśmy zadowoleni, a z drugiej niekoniecznie. Co więc zrobić, żeby wszystko na takich wakacjach było ok? Przede wszystkim należy odpowiednio zaplanować dzieciom czas.

Zabawa

Dzieci muszą mieć się z czym i z kim bawić. Jeśli jedno z rodziców bawi się z dziećmi, to przecież drugie może wtedy odpocząć. Trzeba zaufać partnerowi i też dać mu się wykazać. Jeśli pokażemy mu, że mu ufamy to z pewnością przejmie się rolą i w odpowiedni sposób zaopiekuje się dziećmi. Nikt przecież nie chce ich narażać na jakiekolwiek niebezpieczeństwo. Jeśli natomiast zapewnimy dzieciom odpowiednią zabawkę, to mogą też przecież bawić się same. Na przykład weźmiemy ze sobą grę, którą bardzo lubią lub jakieś inne ulubione przedmioty. Jeśli dobrze zorganizujemy im czas, to z pewnością będziemy mieli chwilę odpoczynku także dla siebie.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij