Kiedy można przesadzić niemowlaka do spacerówki?

Kiedy można przesadzić niemowlaka do spacerówki?

Dziecko, już gdy tylko się urodzi, potrzebuje wielu rzeczy, by móc normalnie funkcjonować. Wśród nich i zarazem tych najdroższych, znajduje się wózek. Co ciekawe, niejeden. Tuż po narodzinach będzie potrzebować tradycyjnego wózka z gondolą. Po pewnym czasie przesiądzie się do spacerówki. Kiedy jest na to właściwy czas?

Dlaczego rodzicom zależy na przesadzeniu dziecka do spacerówki?

Tuż po narodzeniu dziecka, a w zasadzie już wcześniej, rodzice kupują mu jak najlepszy wózek z gondolą. Taki, w którym będzie mogło wychodzić na spacery, spać w nim i wypoczywać. Na wybór tego pojazdu poświęcają dużo czasu. Dlaczego więc chcą przesadzić malucha do spacerówki? To zupełnie normalne. Motywacją może być pogoda. Jeśli na zewnątrz panuje wysoka temperatura, w gondoli dziecku jest jeszcze cieplej. Z drugiej strony w gondoli dziecko tylko leży i tak naprawdę nic nie widzi. To też powód, dla którego rodzice chcieliby jak najszybciej posadzić malucha w spacerówce. Pytanie tylko, kiedy można to zrobić?

Kiedy przesadzić dziecko do spacerówki?

Konstrukcja spacerówki ogranicza ilość pozycji, w jakich dziecko może w niej przebywać. Oczywiście nie każda, ale są takie, w których dziecko może jedynie siedzieć. W związku z tym odpowiedni moment na przesadzenie niemowlaka do spacerówki to ten, w którym już dobrze siedzi. Czyli kiedy? W zasadzie każde dziecko rozwija się w swoim tempie. Dlatego podanie tu konkretnego wieku trzeba traktować z małym przymrużeniem oka. Przeważnie jest to między 6 a 7 miesiącem życia. Dziecko w tym czasie jest bardzo aktywne i ciekawe świata. Kręci się, wierci i jest mu trudno uleżeć w jednym miejscu. To jest dobry moment, aby wychodzić na spacery ze spacerówką. Dziecko wówczas będzie lepiej widziało otoczenie, a to z kolei je uspokoi. Z łatwością zaczerpnie świeże powietrze, nie będzie się tak pocić i męczyć w upalne dni.

Jaką spacerówkę wybrać?

Przeglądając wózki dziecięce, a konkretnie spacerówki, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na ich wykonanie. Nie chodzi tu tylko o jakość wykonania, bo to jest oczywiste. Wózek musi być wytrzymały i bezpieczny. Jednak w tym momencie chodzi o to, aby był funkcjonalny i praktyczny. Niektóre spacerówki są bardzo proste. Umożliwiają siedzenie tylko w jednej pozycji, pod jednym kątem. Są i takie, których oparcie można bez problemu regulować pod różnymi kątami. Co więcej, oparcie można bez problemu rozłożyć, a w efekcie tego położyć malucha, gdy zaśnie podczas spaceru. Warto więc zdecydować się na model, który będzie służył dziecku jak najdłużej i w różnych sytuacjach. Dobrze jest również zdecydować się na spacerówkę, którą można łatwo oraz szybko złożyć i rozłożyć, celem łatwego przetransportowania samochodem. Spacerówka powinna być również dopasowana do indywidualnych potrzeb użytkownika, czyli dziecka oraz jego rodziców. Szukając spacerówki, na pewno nie należy oszczędzać. Oczywiście droga spacerówka nie przyspieszy momentu, w którym będzie można przesadzić dziecko do spacerówki. Jednak na pewno od ceny będzie zależała funkcjonalność tego pojazdu. A im więcej funkcji, możliwości, tym wygodniej i bezpieczniej dla malucha, w tym wczesnym jeszcze wieku. Co jak wiadomo, jest najważniejsze.

Atrakcyjny wybór wózków oraz spacerówek ma sklep Bobowózki. Oferuje wytrzymałe i zarazem funkcjonalne wózki i spacerówki dla dzieci w różnym przedziale wiekowym. Co więcej, oferta obejmuje pojazdy w bardzo atrakcyjnych cenach. Warto więc przyjrzeć im się z bliska i rozejrzeć za idealnym wózkiem dla swojego dziecka.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij