Lalka Barbie: syrenka, z koniem, w ciąży... Jakie lalki Barbie chcą mieć dziewczynki?

Lalka Barbie: syrenka, z koniem, w ciąży… Jakie lalki Barbie chcą mieć dziewczynki?

Lalka Barbie to legenda wśród zabawek. Każdy ją zna. Jedni pałają do niej miłością, inni – nienawiścią. Niezależnie jednak od emocji, jakie wywołuje, od wielu lat nie traci na popularności. Dzisiaj kupić ją można w wielu wersjach. Tak, by zabawa nie była nudna. Sprawdzamy, jakie lalki Barbie można kupić i o jakich marzą dziewczynki.

Fenomen lalki Barbie

Właściwie trudno powiedzieć, dlaczego akurat lalki Barbie osiągnęły taki sukces. Ich twórczyni zauważyła, że jej córka chętniej bawi się podobiznami dorosłych kobiet, które zostały wycięte z papieru niż popularnymi lalkami bobasami. To natchnęło ją do tego, by zaprojektować tego typu zabawkę. Mimo, że lalka Barbie ma proporcje, które nie mogłyby mieć odniesienia w realnym świecie – co jest szeroko komentowane – i tak jest uwielbiana przez dziewczynki. Większość jest w posiadaniu niejednej. Nic dziwnego, skoro lalki Barbie są dostępne w tak wielu wersjach, o czym przekonać można się na www.urwis.pl/lalki-i-akcesoria/lalki-barbie.

Rodzaje lalki Barbie

Aby nieco bardziej przybliżyć Barbie do realnego świata, wiele lalek jest zaprojektowanych jako wykonawcy różnych zawodów. Dzięki temu można kupić Barbie piłkarkę, opiekunkę dziecięcą, lekarkę, okulistkę, kucharkę, łyżwiarkę i wiele, wiele innych. Szacuje się, że miała blisko 180 profesji i ról. Ale to nie wszystko…

Lalka Barbie to nie tylko Amerykanka. Pojawiła się w sumie w 40 narodowościach. Dostępna jest w wersji o różnych odcieniach skóry i kolorach włosów, a także z cechami charakterystycznymi dla mieszkańców różnych części świata.

Co ciekawe, do kupienia jest ciężarna lalka Barbie, która może urodzić swojego potomka. Bobas ukryty jest w otwieranym brzuchu. W sprzedaży pojawiły się też lalki Barbie, które bardziej przypominają prawdziwe kobiety. Wszystko za sprawą różnych kształtów twarzy i typów figury. Pojawiły się więc niższe lalki, a także o pełnych biodrach i sylwetce przypominającej tą, z jaką dziewczynki mogą się spotkać w prawdziwym życiu.

Oczywiście sama lalka Barbie to za mało. Potrzebuje towarzystwa. Rodzinę stworzyć może z lalką zwaną Kenem, a także małymi laleczkami, które będą jej dziećmi. Dostępne są zarówno bobasy, jak i większe pociechy. Również oferowane w zestawach.

Jakie Barbie chcą mieć dziewczynki?

Trudno odpowiedzieć na to pytanie. Najczęściej dziewczynki chcą posiadać lalki do których dołączone są akcesoria, które sprawiają, że zabawa jest jeszcze lepsza. Przykładowo lalka Barbie syrenka ma tęczowy ogon. Są też modele ze zwierzętami, np. z pieskami, końmi, delfinami. Często wraz z lalką otrzymuje się dodatkowe akcesoria: ubranka, skuter, rower, mebelki. To sprawia, że każda z zabawek jest niepowtarzalna, można przypisać jej rolę.

Akcesoria dla lalek Barbie

Oczywiście same lalki Barbie z akcesoriami oferowanymi w zestawie to nie wszystko. Kupić można wiele dodatkowych zabawek, dzięki którym zabawa będzie jeszcze bardziej kreatywna. Dostępne są do kupienia zarówno ubranka, buty, torebki i nakrycia głowy, jak i mebelki oraz sprzęty do urządzania domu i ogrodu dla lalki, pojazdy: samochody, rowery, hulajnogi, skutery, fragmenty domków i miejsc pracy: salonów fryzjerskich, gabinetów lekarskich, restauracji.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij