obiady z dowozem Warszawa

Masz malutkie dziecko i nie masz na nic czasu? Poznaj nasze rady i zadbaj o swoje zdrowie!

Kiedy zostajesz matką zmienia się cały świat, a dokładnie cały Twój świat kręci się wokół małego dziecka. Niestety choć macierzyństwo jest wspaniałe, to ma jedną wadę, czyli brak czasu dla siebie. Oczywiście są dzieciaczki, które nie należą do grupy high need baby, ale jednak sporo maluszków potrzebuje niemal ciągłego kontaktu z rodzicami. Jednak to, że jest się rodzicem nie oznacza, że nie można znaleźć czasu dla siebie, dlatego też w dzisiejszym wpisie przedstawimy Wam rady, dzięki którym znajdziecie chwilę dla siebie i zadbacie o swoje zdrowie.

Nie bój się prosić o pomoc

obiady z dowozem Warszawa

Dzieci są wymagające i absorbują całą nasza uwagę, a jednak nie można też zapominać o sobie i nie jest to nic wspólnego z egoizmem, bo przecież tylko szczęśliwy rodzic może dać szczęście dziecku. Dlatego też warto o siebie zadbać, co dotyczy zarówno zdrowia fizycznego, jak i psychicznego. Koniecznie więc należy znaleźć chwilę i to dłuższą chwilę dla siebie i wybrać się czy to do spa, czy nawet na siłownię. Tak naprawdę, niezależnie co będziecie wtedy robiły, ważne jest, że robicie to dla siebie. Nie można więc bać się prosić o pomoc. Być może babcia maluszka czy ciocia zaopiekują się nim, gdy Ty zaznasz relaksu bądź drzemki. Nie trzeba więc udawać, że jest się super woman i warto przyznać się, że także potrzebuje się chwili dla siebie. Jeżeli mieszkacie daleko od swojej rodziny, to wtedy wynajmijcie opiekunkę. Oczywiście nie pierwszą lepszą, lecz profesjonalistkę z agencji niań. Wtedy macie pewność, że ma ona doświadczenie i należycie zajmie się Waszym skarbem. Jeżeli jednak nie potraficie rozstać się z maluszkiem, a jednak potrzebujecie czasu dla siebie, to wtedy zatrudnijcie opiekunkę, a gdy ona pilnuje dziecka poczytajcie książkę w sypialni obok.

A gdy oferują Ci pomoc… to z niej skorzystaj

Często jest tak, że bliscy, widząc zmęczenie młodej mamy, oferują pomoc, a jednak ich chęci zostają niedocenione, bo młoda mama woli udawać, że daje radę, a następnie wieczorami płacze w poduszkę ze zmęczenia. A przecież po co udawać? Każdy ma prawo do zmęczenia, nawet matka i to wcale nie oznacza, że jest się złą matką. Dlatego też, gdy bliska Ci osoba oferuje pomoc, nie bój się z niej skorzystać, w końcu będziesz mieć chwilę dla siebie.

Ułatwiaj sobie życie, a nie utrudniaj

Niektóre kobiety tak bardzo chcą pokazać, że są perfekcyjne, że zwyczajnie zapędzają się w kozi róg, a przecież nikt nie jest idealny, co oznacza, że dążenie do tego jest zwyczajnie głupie. Zatem zamiast brać na siebie za dużo obowiązków, lepiej zastosować kilka trików i ułatwić sobie życie. Zatem zamiast odżywiać się resztkami warto postawić na zdrowe posiłki. Możecie zawsze zamawiać obiady z dowozem. W Warszawie działa świetna firma cateringowa Minuta Osiem, którą Wam polecamy. Dodatkowo zamiast spędzać czas na sprzątaniu, lepiej czasem odpuścić, bo przecież Wasz dom nie musi lśnić (nie czeka Was inspekcja sanepidu) i nic się nie stanie jeżeli nie odkurzycie czy nie umyjecie podłogi. A jeżeli macie taką możliwość, to zatrudnijcie pomoc domową. Nic także się nie stanie jeżeli nie umyjecie okien i będą brudne. Z kolei zamiast męczyć się z zakupami, lepiej zamówić zakupy online z dowozem do domu. Takie małe triki rzeczywiście ułatwią Wam życie i sprawią, że znajdziecie chwilę dla siebie.

Ojciec też rodzic

A teraz przechodzimy do najważniejszego aspektu, czyli poruszymy temat ojców. Pamiętajcie, że ojciec też jest rodzicem, a więc ma takie same obowiązki wobec dziecka jak Wy. Nie należy więc całej pracy brać tylko na siebie, lecz należy dzielić się obowiązkami. Nie tylko matka ma wstawać do dziecka czy je karmić, lecz także ojciec. A jeżeli ktoś chce podjąć temat, że matka karmi piersią, to panowie pamiętajcie, że pokarm można odciągnąć i wystarczy, że go podgrzejecie a więc i wy możecie karmić Wasze, podkreślamy słowo „Wasze” dziecko. Nie należy obawiać się, że mężczyzna nie poradzi sobie z opieką nas własnym dzieckiem.

Codziennie należy znaleźć choć chwilę dla siebie. Nawet jeżeli tę chwilę spędzicie oglądając serial czy śpiąc. Zatem zachęcamy do skorzystania z naszych rad, dzięki którym wygospodarujecie chwilę dla siebie i ponownie przypominamy: nie bójcie się prosić o pomoc.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij