Worki do kosza na pieluchy, czyli jak ułatwić funkcjonowanie domu z małym dzieckiem

Dla wielu osób miernikiem zaradności młodej mamy opiekującej się maleńkim dzieckiem jest zapach w domu. Brzmi to okropnie, ale bardzo często wchodząc do obcego sobie domu, można łatwo rozpoznać, że mieszka w nim niemowlę.

Doznaniem przyjemnym może być zapach pudru, a nawet przygotowywanego przez mamę mleka, ale bywa, że dojmującym zapachem jest aromat moczu. Dlaczego tak się dzieje? 

Zapach dziecięcej pieluchy też przeszkadza

Dzieje się tak z co najmniej dwóch powodów. Pierwszym z nich jest niewystarczająca higiena dziecka. I nie mówimy tu wcale o rodzinach patologicznych, gdzie opiekę nad dzieckiem wymusza prawo.

Mowa o normalnych, przeciętnych rodzicach, często bardzo młodych, które nie widzą nic złego w usypianiu nieumytego maleństwa. Zdarza się to częściej za sprawą coraz to bardziej chłonnych pieluch.

Im intensywniejsza jest promocja pieluch jednorazowych pod kątem ich chłonności, tym rzadziej jest ona wymieniana u dziecka, zapach moczu narasta w domu i zaczynają się problemy skórne u dziecka. 

Drugim powodem, dla którego tak łatwo wyczuć niemowlaka w domu jest akceptacja członków rodziny do wszechobecności brudnych pieluch, pozostawionych w każdym możliwym miejscu w domu.

Zanim zużyte pieluchy trafią do kosza na śmieci mija wiele czasu, w którym po mieszkaniu roznosi się zapach. I zjawisko to również nie dotyczy rodzin, w których panują niskie standardy higieny, możemy zaobserwować je w wielu tzw. normalnych domach, zaprzyjaźnionych i odwiedzanych. 

Jak pozbyć się zapachu brudnej pieluchy z domu? 

Najprostszą odpowiedzią na tak postawione pytanie jest: Nie dopuścić a przynajmniej możliwie ograniczyć obecność w przestrzeni domu brudnych pieluch.

Trudno jest jednak utrzymać dyscyplinę natychmiastowego wyrzucania pieluch do kosza odpadów komunalnych, zwykle wędruje ona najpierw do domowego kosza na śmieci a potem, po całym dniu, do odpadów. 

Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest nie dopuścić, by pielucha zbyt długo pozostawała poza koszem a przede wszystkim znaleźć szczelny kosz do pieluch, szczelne worki do kosza na pieluchy, w których będzie można bezkarnie gromadzić brudne pieluchy aż do momentu usunięcia ich z domu. 

Worki do kosza na pieluchy

Wszyscy zdajemy sobie chyba sprawę jak wartościowym rynkiem produktów i usług jest rynek skierowany do mamy z dzieckiem. Oferuje on tysiące produktów, których jedynym celem jest uczynienie bardziej komfortowym pierwsze lata życia dziecka.

Jednym z produktów opracowanych w tym celu jest kosz na brudne pieluchy zapewniający i gwarantujący domownikom ochronę przed nieprzyjemnymi zapachami, zarazkami oraz bakteriami, którem mogą pojawiać się okresowo w pokoju dziecka i w całym mieszkaniu. 

Zaletą produktu jest obecność w nim systemu uszczelniania, który nie dopuszcza do przedostania się zapachów poza pojemnik.

System uszczelniania, dzięki inteligentnemu projektowaniu oraz zastosowaniu worków do kosza na pieluchy sprawia, że sam kosz zyskuje ergonomiczną formę, a domownicy, wrzucając do niego pieluchę mogą spokojnie zapomnieć o jej istnieniu. 

Praktyczny aspekt kosza na brudne pieluchy

Worki do kosza na pieluchy oraz sam kosz posiadają pojemność 40 litrów, co oznacza, że zmieści się do niego ok. 25 brudnych pieluch jednorazowych, czyli można go opróżniać raz na kilka dni.

Największą jego zaletą jest fakt, że nie wydostają się z niego zapachy w trakcie przechowywania tam pieluch, ale również w trakcie wkładania do niego kolejnej pieluchy oraz opróżniania kosza.

Nie jest więc tak, że w momencie otwarcia go, przygotowując wsad do wyrzucenia, w całym mieszkaniu roznosi się przykry zapach. Kosz nie wymaga również specjalnych i kosztownych wkładów, wystarczają standardowe worki do kosza na pieluchy.

Kosz na brudne pieluchy posiada jeszcze jedną ważną funkcję, można obsługiwać go jedną ręką, gdy druga zajęta się np. trzymaniem na biodrze niemowlaka. Dzięki temu, dziecko nie dotyka a nawet nie zbliża się nadmiernie do pojemnika. 

Estetyczny detal aranżacji wnętrz

Kosz na zużyte pieluchy jest niezwykle estetyczny dzięki zastosowaniu nowoczesnych linii projektowych. Produkowany w różnych pastelowych kolorach idealnie wpisuje się w aranżację pokoju dziecięcego.

Nie wymaga też specjalnej pielęgnacji, wystarcza rutynowa higiena, by spełniał swoją rolę przez lata. A gdy dziecko podrośnie i nie będzie wymagało noszenia pieluch, kosz na brudne pieluchy bardzo łatwo przekształcić w standardowy pojemnik na domowe odpady. 

Dla wszystkich wymagających mam ważną wiadomością, widoczną w opisie produktu, jest informacja, że posiada on pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka, limitowaną co prawda i wymagającą prolongaty, ale to już leży po stronie producenta. 

Worki do kosza na pieluchy i kosz na pieluchy to taki rodzaj produktów, bez których można się obejść, a jednocześnie trudno sobie wyobrazić codzienne funkcjonowanie bez nich. 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij