Co powinno się znaleźć w pokoju dziecięcym?

Urządzamy pokój dziecięcy. Co powinno się w nim znaleźć?

Pokój dziecięcy przede wszystkim powinien być przestrzenią przyjazną, w której dziecko będzie czuło się dobrze i bezpiecznie, ale także musi sprzyjać jego rozwojowi. Jak zatem urządzić pokój dziecięcy, żeby spełnił wszystkie swoje funkcje?

  1. Jak urządzić pokój dziecka?
  2. Wyznaczanie stref w pokoju dziecięcym
  3. Jakie meble do pokoju dziecięcego?
  4. Farba tablicowa pobudzi kreatywność dziecka
  5. Co jeszcze powinno się znaleźć w pokoju dziecięcym?

1. Jak urządzić pokój dziecka?

Należy mieć świadomość tego, że wszelkie motywy wśród których dziecko dorasta, czyli wszelkiego rodzaju figury, zwierzęta, czy postacie z bajek dynamicznie się zmieniają. Żeby nadążyć za dorastającym dzieckiem, a jednocześnie uniknąć ciągłych remontów w pokoju, lepiej wystrzegać się malowideł ściennych, czy tapet z konkretnym wzorem, z którego dziecko wcześniej, czy później wyrośnie. Zamiast tego, można postawić na tkaniny lub obrazy, które w prosty sposób da się wymienić.

Ponieważ w pokoju dziecięcym znajduje się mnóstwo kolorowych rzeczy, takich jak zabawki, kolorowanki, czy książki, najlepiej, jeśli na ścianach zagości biel lub inny stonowany kolor. Żeby uniknąć zabrudzeń i zadrapań można użyć farby ochronnej.

Ważnym elementem będą także zasłony lub rolety. Warto wybrać takie, które skutecznie zaciemnią pokój w jasny wieczór, tak, żeby dziecko nie miało problemu z zaśnięciem. Dodatkowo pomogą podkreślić charakter pokoju oraz sprawią, że stanie się on bardziej przytulny. Kolor oraz wzór można z łatwością dopasować do ogólnego wystroju oraz upodobań dziecka.

2. Wyznaczanie stref w pokoju dziecięcym

Dobrym pomysłem na zagospodarowanie pokoju dziecka jest wyznaczenie w nim oddzielnych stref do spania, do zabawy oraz do nauki. Takie rozwiązanie pozwoli na utrzymanie porządku w pokoju oraz wykorzystanie całej przestrzeni. Do wyznaczania stref świetnie sprawdzają się dywany dziecięce. Chociaż dywan powinien służyć przede wszystkim za miejsce do zabawy, odpowiednio dobrany wzór będzie dekoracją, która wywoła uśmiech na twarzy dziecka.

3. Jakie meble do pokoju dziecięcego?

W pokoju dziecięcym nie może zabraknąć mebli, takich jak krzesełka, pufy dla dzieci, czy stolik. Korzystając z nich dziecko będzie spędzać czas wolny rysując, czy układając puzzle. Świetnie sprawdzą się meble drewniane, które chociaż są trochę droższe, z pewnością wytrzymają zdecydowanie dłużej, niż kilka miesięcy. Rozsądnym rozwiązaniem jest również zakup mebli, których wielkość można zmienić. Dzięki temu będą one rosły wraz z dzieckiem. Żeby dodatkowo zaoszczędzić miejsce, można zdecydować się na zakup mebla wielofunkcyjnego, z regałem i biurkiem na dolnym poziomie i łóżkiem na poziomie górnym.

4. Farba tablicowa pobudzi kreatywność dziecka

Dzieci bardzo często mają tendencje do rysowania po ścianach. Dlatego warto fragment pokoju przekształcić w strefę twórczą, w której ściana pokryta będzie farbą tablicową. Dziecko w tym miejscu będzie mogło poddać się swojej kreatywności, nie wyrządzając przy tym najmniejszych szkód. Warto dodać, że na rynku istnieje aktualnie wiele kolorów farb tablicowych, więc ściana wcale nie musi być czarna i przytłaczająca.

5. Co jeszcze powinno się znaleźć w pokoju dziecięcym?

Każdy pokój dziecięcy powinien być wyposażony w różnego rodzaju pudełka oraz mniejsze lub większe koszyki. To właśnie one pomogą zachować w pokoju porządek. Szeroką ofertę mebli oraz akcesoriów do pokoju dziecięcego można znaleźć w sklepie internetowym Millushop.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij