Co można zbudować z klocków Lego Duplo Inspiracje, pomysły na zabawę

Co można zbudować z klocków Lego Duplo? Inspiracje, pomysły na zabawę

Klocki Lego Duplo pobudzają wyobraźnię i skłaniają dziecko do kreatywnego myślenia. Są też bezpieczne dla młodszych pociech, gdyż nie istnieje tu niebezpieczeństwo połknięcia przez nie plastikowych elementów. Zatem jedyną troską rodziców, którzy kupią dziecku klocki Lego Duplo pozostaje to, co z nich zbudować. Przedstawiamy tu pomysły i inspiracje.

Wśród klocków Lego Duplo można wybierać tematyczne zestawy, które łatwo dopasować do wieku i potrzeb dziecka. Warto zatem postawić na zestaw do nauki liter, liczenia czy poznawania świata. Klocki to nie tylko dobry wybór dla chłopców, coraz częściej bawią się nimi dziewczynki, a świadczy o tym bogata oferta producenta, który wychodzi naprzeciw potrzebom dzieci. Dobrze jest przejrzeć zestawy klocków jak i same ich elementy na sprzedajemy.pl/dla-dziecka/zabawki/klocki i wybrać te najbardziej dopasowane do zainteresowań i wieku w jakim jest nasze dziecko. Obecnie wśród klocków Lego Duplo znajdują się postaci z bajek, filmów i przedstawiciele różnych zawodów. Co jednak można zbudować z tych klocków oprócz propozycji z zestawów?

1. Budowle

To chyba jeden z najprostszych pomysłów, który warto zrealizować. Od bardzo popularnych zamków po całe miasta. To dopiero wyzwanie! Na pewno zajmie też dziecku trochę czasu, więc rodzice spokojnie będą mogli zająć się swoimi sprawami, doglądając tylko na jakim etapie jest budowla i jak idzie zabawa. Dziecku można poddać pomysły także na zbudowanie wieży lub latarni morskiej. Dziewczynki na pewno nie pogardzą zabawą w budowanie zamku dla księżniczki czy domku dla lalek.

2. Pojazdy

Niekoniecznie jest to zajęcie tylko dla chłopców, chociaż to głównie oni będą zachwyceni możliwością skonstruowania samochodu (razem z garażem), pociągu, metra ze ze stacją, lokomotywy czy koparki wraz z dźwigiem. Niektóre zestawy pozwalają też na zbudowanie drogi, torów kolejowych czy nawet statków. Można taką zabawę wykorzystać także do nauki zasad ruchu drogowego.

3. Zwierzęta

Stworzenie farmy to nie lada wyczyn, zwłaszcza dla miłośnika zwierząt, zarówno tych domowych, jak i dzikich. Pomysłów tu naprawdę nie brakuje. Bardziej rozbudowane zestawy pozwalają na zbudowanie dżungli czy zoo. Mały podróżnik może także przygotować egzotyczne safari do przyszłej rozrywki. Ta świetna zabawa to także dobry pretekst do nauczenia dziecka nazw zwierząt domowych, jak i tych z dalszych stron świata.

4. Litery i liczby

Na pewno jest to dobry pomysł na zabawę z młodszymi dziećmi. Nauka konstruowania liter pozwala malcom zapoznać się z ich kształtami. To samo dotyczy też cyfr – dostępne w zestawach pociągi mają nieraz ponumerowane klocki, które są wprost idealne do ułożenia z nich kolejnych wagoników.

klocki-literki

5. Obrazy

Układając z klocków obrazy, dziecko pobudza swoją kreatywność – można mu zatem zadać konkretny temat i pozwolić na dowolną jego interpretację. Dzieciaki na pewno chętnie zbudują wyspę, a starsze dzieci – dzieła mistrzów malarstwa (na przykład Monę Lisę czy słynne Słoneczniki).

6. Inne inspiracje

Dziecko może też z klocków Lego Duplo zbudować pojemnik na długopisy i ołówki, lampkę nocną, lodowy świat (do budowli o odpowiednim kształcie wkłada się ludziki, zalewa wodą i daje do zamrażalnika na jakiś czas), choinkę, a także skonstruować zabawki do wody, takie jak rybki i inne wodne żyjątka. Jeszcze inne pomysły na wykorzystanie klocków Duplo można znaleźć w niejednym filmie na You Tube:

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij