Co zbudować z klocków Jakie gry klockowe warto kupić

Co zbudować z klocków? Jakie gry klockowe warto kupić?

Kto w dzieciństwie nie lubił bawić się klockami? Chyba każdy na pewnym etapie swojego życia spędził sporo czasu tworząc z klocków niezwykłe budowle czy pojazdy. Klocki mogą stanowić świetną rozrywkę same w sobie, ale można je również wykorzystać jako część zabawy z wykorzystaniem różnego rodzaju zabawek. Rodzajów klocków i gier klockowych jest wiele, dlatego jeśli macie w rodzinie lub wśród przyjaciół małe dzieci, to warto zainteresować się tym tematem.

Dlaczego warto bawić się klockami?

Z pozoru może się wydawać, że zabawa klockami nie różni się specjalnie od innych zabaw, które również dostarczają dzieciom rozrywki i mogą zająć je nawet na dłuższy czas. Tymczasem układanie klocków ma bardzo wiele zalet. Chcąc kupić dziecku zabawkę posiadająca walory edukacyjne, warto postawić właśnie na klocki. Dlaczego? Otóż wspomagają one rozwój wyobraźni przestrzennej, wspierają umiejętność planowania i konstruowania. Zabawa klockami pomaga ponadto rozwijać koordynacje wzrokowo-ruchową oraz usprawnia procesy poznawcze, w tym percepcję, spostrzegawczość, pamięć, czy uwagę.

Pozostałe zalety, jakie posiadają gry klockowe wymienia i opisuje blog dla mam Cafe Mama, my natomiast przedstawimy kilka propozycji popularnych gier klockowych.

Jakie gry klockowe warto kupić?

Zacznijmy od tego, czym są gry klockowe. Nie chodzi tu tylko o różnego rodzaju klocki, które można układać w dowolnych kombinacjach. Gry klockowe, oprócz tego, że należy je ułożyć, najlepiej zgodnie z dołączoną instrukcją, to dają możliwość rozegrania ciekawej potyczki, która wymaga zaplanowania odpowiedniej strategii. Gry tego typu przeznaczone są najczęściej dla dwóch lub większej ilości graczy. Przykładem takich gier mogą być Small Army – Bitwa o flagę!, czy Misja ZOO – gra klockowa Pingwiny z Madagaskaru.

Inne gry klockowe opierają się na dużej zręczności i precyzji. Przykładem może być popularna Jenga, która pomaga rozwijać także zmysł taktyczny. Ciekawą propozycją jest Ravensburger Make 'n’ Break – Zbuduj i Zburz, gra która polega na tworzeniu na czas budowli, które widnieją na dołączonych do klocków kartach. Nie można pominąć tutaj również kultowych klocków Lego, które od dekad dostarczają rozrywki dzieciom na całym świecie.

Przedstawione do tej pory przez nas propozycje są skierowane raczej do starszych dzieci, a niektóre z nich mogą stanowić świetną rozrywkę nawet dla całej rodziny. Trzeba jednak zaznaczyć, że klockami warto bawić się już od najmłodszych lat.

Gry klockowe dla małych dzieci

Klocki dla małych dzieci mogą przyjmować różnego rodzaju formy, od klasycznych drewnianych, po miękkie materiałowe kostki, czy gumowe klocki, które dobrze sprawdzą się także w roli gryzaka. Szukając klocków dla małych dzieci musimy pamiętać o tym, że poszczególne elementy nie mogą być zbyt małe, gdyż istniej ryzyko połknięcia ich przez nieświadome zagrożenia maluchy. Przykładem gry klockowej dla najmłodszych mogą być drewniane klocki o różnych kształtach, które wrzuca się do pudełka przez odpowiednie otwory w wycięte w wieczku, tzw. sortery.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij