Dlaczego warto kupić nosidło ergonomiczne dla dziecka?

Dlaczego warto kupić nosidło ergonomiczne dla dziecka?

Wiosna i lato to pory roku, w których częściej i chętniej wychodzimy na spacery i spędzamy czas na świeżym powietrzu. Warto korzystać z ładnej pogody, szczególnie kiedy mamy małe dzieci, które od najmłodszych lat dobrze przyzwyczajać do kontaktu z przyrodą oraz otaczającym nas światem. A jeśli wyjście na spacer z maluszkiem to tylko w nosidełku ergonomicznym! W dzisiejszym wpisie sprawdzamy, dlaczego warto je kupić.

Nosidło ergonomiczne dla dzieci to hit ostatnich lat. Coraz częściej młodych rodziców decyduje się na zakup właśnie takiego sprzętu, rezygnując w zupełności z wózków. Nosidełka są także doskonałą alternatywą dla chust do noszenia dzieci. Jednak zgodnie z zaleceniami – nosidełka powinny być używane dopiero wtedy, gdy dziecko stabilnie siedzi. We wcześniejszych stadiach rozwoju dziecka, warto zdecydować się na zakup chusty do noszenia dzieci, która posiada także wiele zalet. Ale dzisiaj nie o tym…

Dlaczego warto kupić nosidło ergonomiczne dla dziecka?

1. Relaks i odpoczynek dla dziecka

Dzieci, szczególnie małe, bardzo często ucinają sobie drzemkę w ciągu dnia. Czasami, będąc na spacerze, w parku czy galerii handlowej, nie wiadomo kiedy, w ciągu kilku chwil dziecko jest w stanie zasnąć. Zmęczenie bierze górę, a my często jesteśmy bezradni. Właśnie w takich momentach, jeśli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami nosidełka, to zaczynamy doceniać, że je mamy. Dziecko bez problemu będzie mogło spać w nosidełku, które doskonale poradzi sobie z podtrzymaniem prawidłowej postawy kręgosłupa i pozwoli naszym pociechom na komfortowy i spokojny sen. Nie ma nic lepszego niż zaśnięcie z głową tuż przy ciele rodzica, słysząc jego oddech i bicie serca.

2. Nosidełko uwalnia ręce rodziców

Z racji tego, że nosidełko opiera się na ramionach rodziców, to pozwala na wykonywanie wielu czynności, a dziecko zawsze jest obok opiekuna i czuje jego ciepło oraz bliskość. Nosidełko ergonomiczne można nosić zarówno z przodu, jak i z tyłu, dzięki czemu możemy dostosować ułożenie dziecka do sytuacji. Warto pamiętać, aby maluch zawsze był przodem do rodzica, bez względu na to czy będzie znajdował się na jego plecach, czy na klatce piersiowej. Zawsze jego brzuch przylega do naszego brzucha lub jego brzuch przylega do naszych pleców. Korzystając z nosidełka ergonomicznego, możemy jednocześnie wykonywać obowiązki domowe, np. zmywać naczynia, sprzątać, podlewać kwiaty czy przygotowywać obiad.

3. Nosidełko pozwala na mobilność

Dosłownie! Nosidełko ergonomiczne pozwala na dotarcie wszędzie tam, gdzie nie dostaniemy się z wózkiem. Czasami zwykły spacer do osiedlowego sklepu spożywczego, który posiada kilka schodków, może okazać się problemem. Posiadając nosidełko ergonomiczne nie tylko bez problemu zejdziemy schodami w klatce schodowej w bloku, który nie ma windy, ale także dostaniemy się do sklepu, bez konieczności zostawiania wózka przed nim. Jeśli jesteśmy na wakacjach i korzystamy z komunikacji miejskiej to nosidełka także ułatwi nam wejście czy wyjście z lub do autobusu oraz nie zabierze dodatkowego miejsca w samym autobusie.

4. Nosidełko odciąża kręgosłup opiekuna

Odpowiednio dopasowane nosidełko ergonomiczne nie tylko pomoże odciążyć kręgosłup rodzica, ale także poprawi postawę osoby noszącej. W dobrze dobranym nosidełku można nosić dziecko przez długi czas bez uczucia zmęczenia. Noszenie będzie lekkie bez względu na wagę naszych pociech. Niektóre nosidełka dają możliwość noszenia dzieci, które ważą nawet ok. 20 kilogramów.

5. Nosidełko można bez problemu sprzedać

Zakup nosidełka ergonomicznego to dobra inwestycja, ponieważ z łatwością będzie można je sprzedać, kiedy już nasze dziecko z niego wyrośnie. Coraz więcej rodziców przekonuje się do posiadania nosidełka oraz do nawiązywania większej więzi bliskości z dzieckiem, dlatego popyt na tego typu produkty stale rośnie. Zainwestowane pieniądze na pewno nie przepadną, bowiem nosidełka sprzedają się szybciej na rynku wtórnym niż wózki dziecięce.

Warto na koniec dodać, że noszenie dziecko w nosidełku ergonomicznym daje dużo frajdy i wiele przyjemności, a prostota obsługi sprawia, że każdy chętnie z takiego nosidełka będzie korzystał.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij