Jakie buty wybrać dla niemowlaka

Jakie buty wybrać dla niemowlaka?

Pierwsze buciki dla dziecka to jeden z istotniejszych wyborów zakupowych, jakie stoją przed młodymi rodzicami. O ile body czy śpioszki za bardzo się od siebie nie różnią, o tyle wybór odpowiednich i wygodnych dla dziecka butów może mieć wpływ na jego naukę chodzenia i umiejętnosć prawidłowego układania stóp. Dlatego warto dobrze się do tego przyłożyć, aby zapobiec późniejszym problemom ortopedycznym pociechy.

 

Jakie buty wybrać dla kilkumiesięcznego dziecka?

Skarpetko-buty sprawdzają się dla niemowląt, które jeszcze raczkują i nie chodzą. Antypoślizgowa podeszwa sprzyja próbie stawiania pierwszych kroków, a raczkujące dziecko ma znacznie większy zakres wygody. Jeśli chodzi natomiast o starsze dzieci, to w tym przypadku dobrym rozwiązaniem jest zakup bucików z prawdziwego zdarzenia. Warto pamiętać, że lekarze pediatrzy zalecają, aby maluchy chodziły jak najczęściej boso lub właśnie w skarpetkach. Dobrze sprawdzają się również kapcie dla dzieci. W ten sposób łatwiej stwierdzić ewentualne nieprawidłowości w stawianiu stóp przez maluszka. Im szybciej wychwycimy niepokojące objawy, tym szybciej będziemy mogły coś z nimi zrobić.

 

Dlaczego warto wybrać buty na rzepy?

Gdy jednak dziecko już opanuje naukę chodzenia, powinno stopniowo przyzwyczajać się do obuwia. Dla wygody rodzica dobrze jest wybierać buty zapinane na rzepy – wówczas nie musimy co chwila wiązać dziecku sznurówek, a wkładanie i zdejmowanie bucików staje się znacznie prostsze. Podobnie sprawa ma się z kapciami. Dobrym wyborem do codziennego noszenia po domu są kapcie befado.

Nieco starsze dzieci, uczęszczające już do żłobka, powinny nosić buty głównie z uwagi na bezpieczeństwo stóp, ale też ze względu na higienę. Warto wybierać takie obuwie dziecięce, które ma dobrze wyprofilowaną wkładkę oraz odpowiedni rozmiar. W żłobku bardzo przydają się również kapcie dziecięce.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij