dziecko

Wybierz 5 akcesoriów, które wspierają rozwój Twojego dziecka

Dziecko od pierwszych dni życia błyskawicznie się rozwija. W ciągu pierwszego roku życia każdy człowiek uczy się najwięcej, gdyż musi opanować zarówno motorykę, jak i umiejętności interpersonalne. Dlatego należy wybierać akcesoria, które wspomagają rozwijanie dziecka poprzez zabawę i interakcję, a także wspierają sen, który jest kluczowy dla rozwoju nie tylko fizycznego, ale również psychicznego. Dlatego postanowiliśmy przedstawić Wam nasz subiektywny ranking, rozpoczynając od tych, które potrzebne będą na najwcześniejszym etapie życia.

Po pierwsze: huśtawka dla dziecka

Niewątpliwie dziecko nie spędza całych dni w łóżeczku. Kiedy ma około 3 miesięcy jest już bardzo ciekawe świata i chętnie spędza czas w huśtawce. Zakup takiego akcesorium jest więc bardzo przydatny. Huśtawki niemowlęce mogą być wyposażone w specjalną wkładkę, dzięki której również dzieci, które nie potrafią jeszcze trzymać główki będą z nic korzystać. Takie modele znajdziesz w sklepie z artykułami dziecięcymi. Huśtawka ma wbudowane melodie, a dzięki dźwiękom dziecko lepiej się rozwija. Ponadto pomagają w usypianiu malucha, dla którego jest to najważniejsza i kluczowa dla rozwoju czynność na pierwszym etapie życia.

Po drugie: miś szumiś

Naszą kolejną propozycją jest miś szumiś. To przytulanka, z której dziecko będzie korzystać nawet, gdy skończy kilka lat. Wibracje jakie może emitować są kojące dla malucha, któremu dźwięk ten kojarzy się z wodami płodowymi, czyli czasem, który spędził w brzuchu mamy. Daje mu zatem poczucie bezpieczeństwa. Dzięki temu akcesorium dzieci, które często się budzą mogą spać głębiej i przez to efektywniej się regenerować, co jak wiadomo jest bardzo istotne.

Po trzecie: zabawki interaktywne

Co wspiera rozwijanie dziecka już na wczesnym etapie? Oczywiście zabawki interaktywne. Trzeba oczywiście zadbać o to, by były zróżnicowane. Świetnie sprawdzają się maty edukacyjne, które mogą być wyposażone w elementy szeleszczące, grające, czy wydające różne odgłosy. Najlepiej jeśli dziecko może je uruchamiać swoimi nóżkami. Kiedy umie już się przemieszczać doskonale sprawdzają się modele zdalnie sterowane, za którymi dziecko może podążać pełzając lub raczkując. To dla niego doskonała zabawa. Ważne by zabawki interaktywne wspierały wszystkie istotne dla dziecka w tym okresie zmysły, a więc wzrok, np. poprzez święcące na różne kolory elementy, a także słuch i dotyk. Oczywiście węch i smak także są ważne, jednak one rozwijane są przy jedzeniu smacznych posiłków. Ciekawą zabawką interaktywną może być mówiący, pluszowy miś, który dodatkowo również śpiewa piosenki, czy powtarza dźwięki dziecka, a ponadto rusza przy tym buzią. Taka zabawka jest dla malucha fascynująca.

Po czwarte: rowerek biegowy

Naszą kolejną propozycją, już dla nieco większych dzieci, które opanowały już chodzenie jest rowerek biegowy. Dzięki niemu mogą dalej ćwiczyć swoją równowagę, co przygotowuje je do jazdy na rowerze z pedałami. Dziecko dzięki takiemu rowerkowi poprawia koordynację ruchową, dzięki czemu chodzenie idzie mu coraz lepiej, podobnie jak bieganie. Rowerek biegowy może być wykonany niemal w całości z drewna, można również wybrać model aluminiowy. Ważne by był lekki dla dziecka. Nie powinien zniechęcać go do takiej aktywności zbyt dużą masą. Taki rower posiada w sprzedaży praktycznie każdy sklep z artykułami dla dzieci.

Po piąte: audiobooki

Poprzez słuchanie różnych audycji radiowych dziecko rozwija swoją wyobraźnię, dlatego warto zdecydować się również na zakup audiobooków. Szczególnie sprawdzają się w czasie dłuższych podróży, kiedy dziecko jest znużone i znudzone. Wbrew pozorom nadają się również dla małych dzieci, nawet niemowląt. Można bowiem wybrać takie z relaksacyjnymi melodiami, czy odgłosami natury. Oczywiście dla starszego dziecka doskonałym wyborem będą słuchowiska stworzone na podstawie książek dziecięcych. Już nieco ponad roczne dzieci uwielbiają bajki, dlatego warto włączać je im w tej formie, która nie jest szkodliwa dla ich wzroku, a także słuchu.

Dobór akcesoriów dla dziecka wspierających jego rozwój jest bardzo ważny. Jeśli nie masz pomysłu, co wybrać, skorzystaj w tej kwestii z naszego poradnika.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij