Zabawki wspierające prawidłowy rozwój dziecka

Zabawki wspierające prawidłowy rozwój dziecka

Priorytetem dla każdego rodzica powinno być zdrowie dziecka i jego prawidłowy rozwój. Aby dziecko mogło prawidłowo rozwijać się od najmłodszych lat, powinniśmy budować w nim nawyk aktywnego spędzania czasu, w przeciwnym wypadku maluch sam zagospodaruje swój czas na oglądanie telewizji czy uzależniające korzystanie z smartfona. Regularna, aktywna zabawa pozwoli wyładować nadmiar energii drzemiącej w organizmie malucha, a także uniknąć wielu problemów w okresie dorastania takich jak nadwaga czy problemy z kręgosłupem.

Ruch to zdrowie

Przez okres zimowy czy trwającą pandemię, możliwości aktywnego spędzania czasu są mocno ograniczone, dlatego zadaniem każdego rodzica powinno być zapewnienie dziecku możliwości świetnej i aktywnej zabawy w domu lub mieszkaniu. Najlepszym sposobem na zdrowy i aktywny wypoczynek i rozładowanie drzemiących w organizmie malucha pokładów energii są zabawki, motywujące do aktywności ruchowej takie jak ścianka wspinaczkowa czy drabinka gimnastyczna. Domowa ścianka wspinaczkowa dla dziecka, to produkt wspierający ogólny rozwój fizyczny dziecka. Sięganie po coraz wyżej zamontowane kamienie wspinaczkowe świetnie angażuje mięśnie głębokie dziecka, a także wspomaga jego koordynację ruchową i motorykę. Naukowo udowodnione zostało, że wspinaczka wzmacnia kręgosłup i koryguje wady postawy a także pozytywnie wpływa na psychikę dziecka, budując pewność siebie czy odwagę.
Decydując się na zakup ścianki wspinaczkowej czy innego urządzenia gimnastycznego, nie należy zapomnieć o odpowiedniej asekuracji w trakcie zabawy. Materac gimnastyczny to niezwykle przydatny i wielofunkcyjny przedmiot, który przyda się zarówno dziecku jak i rodzicowi. Materac sportowy umieszczony pod ścianką wspinaczkową stanowi niezbędną asekurację wspinającego się malucha, a po zakończeniu zabawy pozwala na uprawianie gimnastyki całą rodziną. Wspólne ćwiczenia bez wątpienia wzmocnią więzi rodzinne, a także przełożą się na poprawę sprawności fizycznej dzieci i rodziców.
Ścianki wspinaczkowe, materace gimnastyczne i wiele innych produktów, dostępnych jest w sklepie internetowym Dziecięca Kraina.
Zabawki wspierające prawidłowy rozwój dziecka

Domowy park rozrywki

Kolejną zabawką, która zachwyci każde dziecko jest dobrze wszystkim znany z parków rozrywki basen z kulkami. Zabawa wśród kolorowych piłeczek to przepis na długie godziny świetnej i aktywnej zabawy, połączonej z nauką rozpoznawania kolorów czy rozwijania zmysłów poznawczych. Na rynku dostępnych jest wiele, różnych suchych basenów, lecz skąd wiadomo, jaki będzie najlepszy dla naszego dziecka? Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, czy materiały z których wykonana została zabawka są bezpieczne dla dzieci i zgodne z przepisami, które nakłada na producentów prawo europejskie. Ścianki basenu powinny zostać wykonane z sztywnej pianki poliuretanowej posiadającej atest higieniczny, a dno powinno być odpowiednio grube. Kulki do basenu powinny być wykonane z niealergizującego tworzywa oraz posiadać oznaczenie CE, potwierdzające ich bezpieczeństwo. Ważna jest także średnica piłeczek do suchego basenu, wielu producentów basenów z kulkami, stosując sposoby na przykucie uwagi swojego potencjalnego klienta, chwali się ogromną ilością kulek w zestawie. Niestety, w większości przypadków w zestawie dołączone są kulki o średnicy 5 lub 6 centymetrów, które dziecko może ugryźć lub włożyć do buzi. Dopuszczalna średnica kulek do suchego basenu to 7 cm, wyklucza to ryzyko połknięcia, a także gwarantuje odpowiednie zapełnienie basenu. W sklepie internetowym Dziecięca Kraina dostępne są wykonane z najwyższej jakości materiałów baseny z kulkami, spełniające wszystkie wymogi bezpieczeństwa. Baseny z oferty sklepu zostały ręcznie obszyte materiałem z wypustkami, wspomagającym integrację sensoryczną dziecka, co gwarantuje nie tylko świetną zabawę ale też wspomaga pracę zmysłów maluszka.
Zabawki wspierające prawidłowy rozwój dziecka
Pamiętajmy, że dobrze dobrane zabawki będą cieszyć dzieci przez długie lata. Warto zwracać uwagę z jakich materiałów zostały wykonane produkty dla naszych pociech i czy będą dla nich bezpieczne. Zabawki wspierające rozwój aktywności fizycznej dziecka są najlepszym rozwiązaniem wspomagającym prawidłowy wzrost malucha i pozwalają uniknąć wielu problemów zdrowotnych w okresie dorastania. Stawiajmy na trwałe i solidne zabawki, które będą zachęcać dzieci do zabawy, pobudzą ich wyobraźnię, kreatywność i poprawią ich ogólną sprawność. Dobrze zaprojektowana Dziecięca Kraina, czyli kącik zabawowy malucha, z pewnością da mu wiele radości!

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij